Artykuł sponsorowany

Swojska pyszna szynka w ofercie Zakładu Rzeźniczo-Wędliniarskiego Stanisława Katuszy!

Swojska pyszna szynka w ofercie Zakładu Rzeźniczo-Wędliniarskiego Stanisława Katuszy!

W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób stawia na jakość spożywanych posiłków. Już w zapomnienie odchodzą ociekające wodą, z dodatkiem sztucznych konserwantów i ulepszaczy smaku wędliny. Dzięki rozpoczęciu się ery świadomego konsumpcjonizmu wielu klientów stawia na jakość spożywanego mięsa, a w tym także wyrobów wędliniarskich. W tym artykule dowiesz się więcej na team swojskich, naturalnych szynek oferowanych przez Zakład Rzeźniczo-Wędliniarskie Stanisława Katuszy.

Tradycyjna receptura = aromatyczny, tradycyjny smak

Wiele osób może cofnąć się do czasów dzieciństwa, kiedy u babci i dziadka mogli spróbować różnych tradycyjnych dań i wyrobów wędliniarskich. Ten tradycyjny smak był bardzo wyjątkowy i zapewne wielu osobom zapadł na długo w pamięć. W dawnych czasach szynka tradycyjna wędzona dymem drewna owocowego należała do najpopularniejszych wędlin, goszczących na polskich stołach. Można było bez problemu poczuć aromat ziół, soli i pieprzu. Dziś jest podobnie, gdyż po ustaniu ery nadmiernego konsumpcjonizmu i kupowania taniej żywności, która była bogata w konserwanty oraz różne ulepszacze smaku, wiele osób ceni sobie naturalny smak mięsa, różnych wyrobów wędliniarskich, a także innych produktów żywnościowych.

Swojskie, przygotowywane w naturalny sposób szynki są dostępne w ofercie posiadającego wieloletnie doświadczenie w branży Zakładu Rzeźniczo-Wędliniarskiego Stanisława Katuszy, który dba o najwyższą jakość mięsa przeznaczonego do produkcji wędlin. Dodatkowo, cała tajemnica wyjątkowego, a za razem delikatnego smaku, rozpływającego się ustach jest ukryta w stosowaniu tradycyjnych receptur, przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Do peklowania szynki używane są aromatyczne zioła, sól, pieprz i inne naturalne przyprawy. Okres leżakowania jest dostatecznie długo, aby szybka nabrała smaku. Następnie mięso jest jest formowane i wędzone w naturalnej wędzarni, opalanej olchowym, dębowym i bukowym drewnem. Po jego zakończeniu na wyrobie zostaje charakterystyczna skórka, czyli ciemny nalot, brudzący palce.

Co jeszcze warto wiedzieć o naturalnych szynkach?

Jeżeli świadomie się odżywiasz i chcesz jeść zdrowo, to koniecznie trzeba unikać wszelkich produktów, które są naszpikowane sztucznymi substancjami chemicznymi, gdyż negatywnie wpływają one na zdrowie oraz samopoczucie. Naturalna szynka wyróżnia się szaro-czerwoną barwą, z widocznymi włóknami oraz przerostami tłuszczowymi. Co więcej, nie jest błyszcząca i ma zbitą konsystencję. Kolejnym wyznacznikiem  jest to, że nie ma jednolitego kształtu, gdyż powstaje z kawałka mięsa, bez żadnych innych dodatków. Gwarancja spożywania najwyższej jakości wyrobów wędliniarskich, w tym swojskiej szynki jest korzystanie z oferty Zakładu Rzeźniczo-Wędliniarskiego Stanisława Katuszy z Białej Góry, znajdującej się w województwie łódzkim. Przedsiębiorstwo to, jako swój specjał poleca szynkę farmera, tradycyjną, Bohuna, kruchą, schab po staropolsku, karczek po staropolsku i łopatkę po staropolsku, a także pieczoną, boczek wiejski z czosnkiem, salceson z zagrody, kaszankę oraz pasztetową wątrobianą.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz