Artykuł sponsorowany

Suknie ślubne dla kobiet w ciąży

Suknie ślubne dla kobiet w ciąży

Suknie ślubne tworzone są w wielu modelach. Różnią się one fasonem, elementami dekoracyjnymi, tkaninami, a także kolorem. Różnorodność kreacji na ślub i wesele pozwala każdej kobiecie poczuć się niepowtarzalnie. O to nie muszą martwić się również przyszłe panny młode, które są w ciąży. W dobrych salonach mody ślubnej bez problemu przygotowywane są na miarę piękne suknie. Nawet w zaawansowanej ciąży nie trzeba zatem wyzbywać się kobiecości i ukrywać swoich wdzięków.

Czym powinna wyróżniać się ciążowa suknia ślubna?

Ciążowa suknia ślubna powinna być nie tylko piękna, ale także wygodna. Czy oba te warunki muszą się jednak wykluczać? W przypadku zaprojektowania sukni na miarę będą one ze sobą idealnie współgrały. Ważne jest to zaś nie tylko dla poczucia piękna i kobiecości w jednym z najważniejszych dni życia. Istotne jest także zadbanie o bezpieczeństwo dziecka. Każda kobieta w ciąży wychodząca za mąż powinna zatem wybierać kreacje idealnie dopasowaną do jej sylwetki, a także rozmiarów brzucha. Kupno gotowych sukni może okazać się porażką. Niedopasowane co do milimetra kreacje mogą utrudnić kucanie, tańczenie, chodzenie i siadanie – każda panna młoda, nawet ta w ciąży musi zaś nastawić się na ciągły ruch, a dla niego ważna jest wspomniana wygodna sukienka.

Czy jednak tylko na odpowiednim dopasowaniu należy się skupić? Ważne jest także to, by dobrze zaprojektować wygląd sukni ślubnej. Nie trzeba przy tym rezygnować z różnorodnych faktur i wzorów, satyny, woali, muślinów czy wciąż popularnych koronek. Ciężarne panny młode mogą wybierać niemalże wszystkie dostępne kroje sukni, również te podkreślające biodra, wcięcie w talii oraz biust. Nie ma również powodu do tego, by zasłaniać brzuch dużą ilością materiału. Suknie ślubne ciążowe mogą opinać ciało. Kobieta nie musi także rezygnować z rozcięć, fantazyjnych zdobień oraz drapowań. Warto jednak stawiać przy sukniach ślubnych dla pań w ciąży na minimalizm i elegancję. Unikać powinno się elementów dekoracyjnych, które podkreślą dodatkowo ciążowy brzuszek.

Jak zaplanować szycie sukni ślubnej ciążowej?

Projektowanie i szycie ciążowej sukni ślubnej nie należy do zadań łatwych. Przede wszystkim ważne jest zaplanowanie harmonogramu przymiarek tak, by w dniu ślubu kreacja leżała na pannie młodej idealnie. Ostatnie miary powinny być wykonywane nawet tydzień przed ceremonią zaślubin i weselem. Ważne jest to szczególnie w przypadku pań w zaawansowanej ciąży. Łatwiej jest zaś przygotować suknię ślubną dla kobiety, która jest w 2-3 miesiącu ciąży. Wtedy można przerobić nawet wcześniej uszytą kreację nieuwzględniającą ciążowego brzuszka. Niestety nie każda krawcowa i salon mody ślubnej podejmie się takiego zadania. Gdzie zatem szukać pomocy?

Najlepiej wybrać sprawdzoną pracownię sukni ślubnych, której krawcowe mają duże doświadczenie w realizacji zamówień dla pań w ciąży. Tym w Suwałkach i okolicach wyróżnia się salon CALINECZKA, gdzie każdy projekt tworzony jest z najwyższą dbałością. W pracowniach, które zajmują się tworzeniem sukni ciążowych, przygotowywane są także dodatki, w tym buty na niewielkim koreczku, który wysmukli figurę, jednocześnie gwarantując bezpieczeństwo i komfort. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz