Artykuł sponsorowany

Stymulatory tkankowe - co warto o nich wiedzieć?

Stymulatory tkankowe - co warto o nich wiedzieć?

Zmarszczki to zmora wielu kobiet. Często zdarza się, że są one w stanie skutecznie obniżyć samoocenę. Na szczęście obecnie mamy do wyboru cały szereg dostępnych zabiegów kosmetycznych, pomagających w walce z tym problemem. Do najskuteczniejszych metod należy technologia tzw. stymulatorów tkankowych. Jednak czym one są i jak dokładnie działają? O tym w artykule. 

Do czego służą stymulatory tkankowe?

Stymulatory tkankowe nie bez powodu cieszą się coraz większą popularnością. To preparaty stymulujące komórki odpowiedzialne za m.in. syntezę kolagenu i elastyny. Zawierają substancje aktywne, takie jak polinukleotydy czy hydroksyapatyt wapnia, które przeciwdziałają starzeniu się cery. Stymulatory tkankowe przyczyniają się bowiem do skracania włókien kolagenowych, co prowadzi do zagęszczenia struktur skóry i działania anty-grawitacyjnego. Dzięki nim twarz zostaje silnie nawilżona, w wyniku czego prezentuje się świeżo i zdrowo. Zabieg odmładza i podnosi owal twarzy, jednak nie zmienia rysów– jest więc idealny przede wszystkim dla osób, którym zależy na naturalnych efektach. 

Jak działają stymulatory tkankowe?

Każdy preparat stymulujący ma odmienne działanie. Stymulatory tkankowe stanowią bowiem całą gamę produktów, które różnią właściwościami i mechanizmem. Kluczowy jest zatem dobór odpowiedniej substancji, a tak odpowiedzialne zadanie należy powierzyć specjalistom. Dużą popularnością cieszy się m.in. preparat Linerase. Zawiera on w sobie atelokolagen (kolagen typu I). Ma działanie intensywnie regenerujące – odbudowuje skórę, pozwala zwalczyć nie tylko zmarszczki, ale też blizny czy rozstępy. Świetne efekty przynoszą również zabiegi Profhilo przeprowadzane na bazie kwasu hialuronowego o wysokim stężeniu 64 mg. Prowadzi to do silnej produkcji kolagenu typu I, II, IV i VII.

Warto zainteresować się również stymulatorem tkankowym Polifill Strong. To iniekcyjny żel polinukleotydowy, polecany przez specjalistów z gabinetu kosmetycznego Beata Petrova. Służy on do głębokiej rekonstrukcji struktury skóry. Umożliwia odbudowę tkanek, które zostały uszkodzone na przykład w wyniku czynników zewnętrznych, starzenia chronicznego lub posłonecznego. Ponadto pozytywnie wpływa na syntezę białek podporowych skóry i odtwarzanie endogennego kwasu hialuronowego, a także zwiększa poziom nawilżenia. Wybierając zabieg z zastosowaniem tego stymulatora tkankowego, możemy liczyć na odzyskanie młodego wyglądu, wygładzenie cery oraz poprawę jej kondycji.  

Jakie są przeciwskazania do zabiegu?

Nowoczesne zabiegi z zastosowaniem stymulatorów tkankowych doskonale radzą sobie w walce ze zmarszczkami, utratą jędrności skóry, zaburzonym owalem twarzy czy przesuszoną cerą. Nie każdy może jednak skorzystać z ich efektywnego działania. Istnieje szereg przeciwskazań, do których zaliczamy m.in. choroby nowotworowe, ciążę i karmienie piersią, niewyrównaną cukrzycę oraz choroby autoimmunologiczne. W każdym wypadku jednak lekarz lub kosmetolog musi przeprowadzić badanie skóry przed rozpoczęciem zabiegu. Jeśli więc planujemy skorzystanie z takiej usługi, powinniśmy szczególnie zastanowić się nad wyborem dobrego specjalisty, który uwzględni wszelkie indywidualne czynniki, dobierze odpowiedni preparat i zadba o prawidłowy przebieg całego procesu.  
Opracowanie:
Warszawa, Rudnickiego 3a lok. 8h
tel. 22 663 39 98
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz