Artykuł sponsorowany

Studnie głębinowe – proces wiercenia

Studnie głębinowe – proces wiercenia
Studnie głębinowe są koniecznością wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości podpięcia budynku do istniejącej instalacji wodnej. Choć prace wiertnicze zdecydowanie kojarzą się z ogromną i kosztowną inwestycją, okazuje się, że nie jest to do końca zgodne z prawdą. Co warto wiedzieć o procesie wiercenia studni głębinowych i co w tym zakresie oferują najbardziej doświadczeni wykonawcy?

Wiercenie studni – od czego zacząć?

Prace związane z wierceniem studni głębinowych zaczynają się od wizji lokalnej, przeprowadzonej bezpośrednio na działce inwestora. Dzięki takiemu rozwiązaniu wykonawcy mogą pobrać próbki gleby, a co za tym idzie, mieć całkowitą pewność, z jakimi warunkami geologicznymi mają do czynienia. Jeżeli nie ma żadnych przeciwwskazań, można przystąpić do rozpoczęcia robót. Nie da się tutaj nie wspomnieć o konieczności zastosowania specjalistycznego sprzętu, który w zależności od zastanych warunków umożliwia wykonanie wiercenia następującymi metodami:

  • Obrotową
  • Na płuczkę
  • Udarowo-obrotową na sprężone powietrze

Bez względu na zastosowaną metodą, niezwykle istotna jest precyzja. Dlatego właśnie, aby mieć pewność, że prace wiertnicze zostaną przeprowadzone z troską o najmniejszy nawet detal, warto w tej kwestii zaufać firmom takim jak GP Wodwiert, które dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej są w stanie zapewnić najwyższą jakość obsługi. Jeżeli zaś chodzi o sam odwiert, to w zależności od tego, na jakiej głębokości znajdują się wody gruntowe, może on mieć od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu metrów. Co jeszcze trzeba wiedzieć o pracach wiertniczych?

Studnie głębinowe – prace zasadnicze

Po wykonaniu precyzyjnego odwiertu istnieje konieczność zabezpieczenia go przed wpływem warunków środowiskowych. W tym celu wykonuje się prace związane z jego obudowaniem. Sprawą absolutnie kluczową, jeśli chodzi o studnie głębinowe, jest sposób, dostarczenia wody na powierzchnię. Służą do tego nowoczesne pompy, które odpowiadają za jej dostarczenie w pionie. Ważne, aby wydajność pompy dostosowana była do indywidualnych potrzeb klienta. Inne zapotrzebowanie na wodę ma dom jednorodzinny, w którym mieszka 4-osobowa rodzina, a inne budynek użyteczności publicznej taki jak np. hotel, w którym stale przebywa przynajmniej kilkanaście osób.

W razie, gdyby zaistniała taka konieczność inwestorzy mogą również liczyć na przygotowanie i dostarczenie przez wykonawców odpowiedniej dokumentacji geologicznej, która może być wymagana w różnego rodzaju urzędach. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz