Artykuł sponsorowany

Stomatologia protetyczna – nowoczesne rozwiązania na wyciągnięcie ręki

Stomatologia protetyczna – nowoczesne rozwiązania na wyciągnięcie ręki

Protetyka to jeden z filarów stomatologii i ostatni etap leczenia systemu szczękowo-twarzowego. Utrata zębów stanowi duże zagrożenie dla uzębienia, dlatego tak ważna jest wczesna interwencja i wdrożenie odpowiedniego leczenia. Stomatologia protetyczna oferuje szereg rozwiązań, poczynając od prostych protez ruchomych, przez korony, mosty, aż po zaawansowane implanty dentystyczne.

Technologie protetyczne – nowoczesna stomatologia

Zaawansowane systemy protetyczne opierają się na materiałach ceramicznych, implantach oraz technologii CAD/CAM. Cyfrowa stomatologia umożliwia wykorzystanie tlenku cyrkonu i ceramiki szklanej, dzięki czemu uzupełnienia są bardzo wytrzymałe i zapewniają maksimum komfortu. W nowoczesnych gabinetach stomatologicznych, takich jak Mak-Med s.c. NZOZ, protetyk stosuje skaner wewnątrzustny, który pozwala uzyskać trójwymiarowy obraz szczęki. W odróżnieniu od klasycznego mechanicznego wycisku odwzorowanie jest niezwykle precyzyjnie, co zwiększa precyzję wykonania licówek, koron oraz mostów. Oprócz korzyści technicznych warto wspomnieć o skróceniu procesu powstawania odbudowy brakującego uzębienia – dzięki systemowi CAD/CAM pacjent otrzymuje gotową protezę już na drugiej wizycie.  Zarówno mosty, korony porcelanowe, jak i łączniki do implantów, są tworzone za pomocą obrabiarek 3D, co eliminuje konieczność stosowania tymczasowych koron i mostów.

Protezy akronowe – dla alergików

Protezy akronowe, tworzone na bazie specjalnego termoplastycznego tworzywa o nazwie acronit, są niezwykle wygodne, odporne na uszkodzenia mechaniczne i ściśle przylegają do tkanek miękkich. Ich budowa jest bardzo przemyślana i dyskretna. Ten rodzaj protez jest szczególnie polecany pacjentom, którzy źle reagują na materiały metalowe i mają odruchy wymiotne przy stosowaniu protez opartych na implantach. W przeciwieństwie do protez ceramicznych są o wiele lżejsze i mają bardziej estetyczną budowę (brak metalowych klamr). Warto przy tym zauważyć, że proces adaptacji jest krótszy niż w przypadku innych materiałów.

 

Oceń artykuł (1)
4.0
Komentarze
Dodaj komentarz