Artykuł sponsorowany

Stolarka aluminiowa w budownictwie użytku publicznego

Stolarka aluminiowa w budownictwie użytku publicznego

Energooszczędne okna, niezwykle solidne i antywłamaniowe drzwi, wytrzymałe fasady… aluminium ma mnóstwo zastosowań w budownictwie. Co ciekawe, prym wiedzie właśnie w obiektach użytku publicznego, takich jak hotele, szpitale czy biurowce. Nic dziwnego, można z niego tworzyć niezwykle atrakcyjne aranżacje. Ponadto to dzięki aluminium powstają nowoczesne ogrody zimowe. Co więc warto o nim wiedzieć i jak Ty możesz je wykorzystać?

Stolarka aluminiowa – zastosowanie w budynkach publicznych

 

Aluminium jest coraz bardziej pożądanym materiałem. Trwałe, solidne, wytrzymałe i co istotne – lekkie, umożliwia tworzenie nadzwyczaj ciekawych konstrukcji i elementów. Prym wiedzie w budownictwie użytku publicznego. Na aluminium stawiają:

  • hotele,
  • szpitale,
  • biurowce,
  • hale przemysłowe,
  • banki,
  • urzędy,
  • siedziby firm.

Przede wszystkim stolarka aluminiowa jest wykorzystywana w produkcji okien. Dzięki niej są one energooszczędne, sztywne i odporne na uszkodzenia. W przeciwieństwie do np. drewnianych, masz pewność, że nie obrosną pleśnią czy grzybami. Aluminiowe okna są odporne na zimno i warunki atmosferyczne, wyglądają bardzo nowocześnie i są dostępne w przeróżnym wzornictwie. Profile aluminiowe komponują się z przeszkleniami, gwarantując fantastyczne efekty wizualne – szczególnie w biurowcach i urzędach.

Równie popularne są aluminiowe drzwi. Są doskonałą propozycją dla osób, którym zależy na skutecznej dźwiękoszczelności. Nie wymagają konserwacji – podobnie jak okna – mogą też pełnić funkcję antywłamaniową. W przeciwieństwie do PCV i drewna nie odkształcają się i cechuje je bardzo wysoka izolacyjność cieplna.

Gdzie jeszcze jest wykorzystywana stolarka aluminiowa?

 

Aluminium odnajduje zastosowanie jako element fasad, ścian osłonowych, dachów, witryn sklepowych czy modnych ogrodów zimowych. Tak naprawdę jest materiałem, który spełnia kryteria nowoczesnego budownictwa. Jego lekkość, wytrzymałość, plastyczność, uniwersalność i izolacyjność mogą być wykorzystywane w każdym obiekcie użytku publicznego.

Jak mówi specjalista z firmy ALUKON z Krakowa, szczególnie atrakcyjnym połączeniem jest aluminium i szkło. Z lekkich profili i szklanych płaszczyzn można tworzyć wymyślne formy architektoniczne. Nie dość, że są trwałe i funkcjonalne, to jeszcze zgodne z trendami współczesnego budownictwa. Jakość połączona z estetyką wiele mówi o budynku – a co za tym idzie, o jego właścicielu. Połączenie aluminium i szkła jest kojarzone z prestiżem oraz nowoczesnością. Właśnie w ten sposób powstają ogrody zimowe, które mogą pełnić rolę gabinetu do pracy lub pomieszczenia do odpoczynku. Pełne światła, są idealnym miejscem dla egzotycznych roślin.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz