Artykuł sponsorowany

Stół wiejski na przyjęciu

Stół wiejski na przyjęciu

Wesele, impreza integracyjna ze współpracownikami, złote gody, ważna rocznica - te wszystkie przyjęcia często są huczne i organizuje się je z rozmachem. Coraz większą popularnością na tego typu imprezach cieszy się motyw przewodni w postaci  wiejskiego, polskiego klimatu. A jak wiadomo, w takiej sytuacji nie może zabraknąć stołu wiejskiego!

Jak przygotować wiejski stół?

W obecnych czasach niektóre polskie firmy takie jak FIRMA TOŁŁOCZKO oferują przygotowanie  stołu wiejskiego na  przeróżne imprezy okolicznościowe. To wygodna opcja i warto ją rozważyć. Jeżeli jednak chcesz się zająć organizacją potraw i przystawek samodzielnie, zapoznaj się z naszymi wskazówkami.

Jeżeli chodzi o menu, na wiejskim stole biesiadnym nie może zabraknąć swojskiego chleba na zakwasie, domowych kiełbas, szynek, baleronów, boczków, polędwic, pasztetów, smalcu, kaszanki, salcesonów itp. oraz ogórków kiszonych. Można też pokusić się o dodanie ciepłych dań, takich jak bigos, żur podawany w chlebie, kwaśnica, pieczone mięso, grzyby marynowane itd. Jeśli goście lubią pić alkohol, warto przygotować domowe nalewki, wina, a także śliwowicę czy bimber.

Kolejną istotną rzeczą jest wystrój stołu. Nie może to być zwykły, restauracyjny stolik - to zepsuje klimat i ogólny efekt. Co zatem zrobić, aby stół prezentował się klimatycznie? Może przypominać stół z ułożonych drewnianych bali albo może mieć postać wozu z wielkimi kołami z daszkiem - taki wiejski stół można wynająć.

Jeżeli chodzi o samo jedzenie, wszystko trzeba ułożyć na dużych drewnianych dechach lub tacach. Kiełbasy mogą wisieć na dodatkowym wsporniku. Smalec warto podać w glinianym garnku, alkoholem wypełnić beczkę, a obok chleba położyć nóż żeby goście sami mogli się obsłużyć.

Dlaczego warto zdecydować się na wiejski stół?

Wiejski stół kojarzy nam się z tradycją, z domem i ciepłem. Nasze polskie, typowe dla narodu potrawy w rzeczywistości nie są zbyt często spożywane na co dzień. Dlaczego? Być może jest to kwestia kaloryczności jak w przypadku smalcu? A może chodzi o długi czas przygotowania, tak jak ma to w przypadku gotowania bigosu? Niezależnie od powodu, takie jedzenie zawsze cieszy się dużą popularnością wśród wszystkich gości. Daje również szansę na spróbowanie tradycyjnych dań.

Wyżej wymienione menu jest niezbędnym elementem przyjęcia, które ma się odbywać w staropolskim stylu. Niemniej może też być ciekawym uzupełnieniem każdej innej imprezy.

Kolejnym atutem jest fakt, że odpowiednio przygotowany stół może również stanowić świetny dodatek w postaci dekoracji Sali. Przy takim stole wiejskim następuje integracja wszystkich znajomych i rodzin z obu stron Państwa młodych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz