Artykuł sponsorowany

Śruby do połączeń sprężanych HV z oferty firmy KREDO-METAL

Śruby do połączeń sprężanych HV z oferty firmy KREDO-METAL

Rodzajów śrub jest naprawdę sporo a wiele tego typu produktów musi mieć podwyższone parametry techniczne tak, by móc wykorzystywać je w trudnych warunkach np. w maszynach eksploatowanych w środowiskach wilgotnych, czyli tych narażonych na korozję. Przykładem specjalistycznych połączeń, są również połączenia sprężane HV, do których stosuje się śruby, spełniające określone normy techniczne. Tego typu wyroby w najwyższej klasie kupić można od firmy KREDO-METAL. Czy wyróżniają się śruby do połączeń sprężanych HV?

O połączeniach sprężanych słów kilka

Połączenia sprężane HV, jak tłumaczą specjaliści firmy KREDO-METAL, stosowane są przede wszystkim do łączenia różnych elementów mniejszych lub większych konstrukcji stalowych. Odbywa się to zaś w taki sposób, by śruby sprężające HV były poddane tylko siłom rozciągającym. W ten sposób nacisk na elementy łączeniowe obniża się, a sama jakość połączenia wzrasta kilkukrotnie w porównaniu z alternatywnymi rozwiązaniami. Jak powstaje zaś połączenie sprężane HV?

Tego typu łączenia konstrukcji stalowych tworzy się poprzez trasowanie i nawiercanie otworów, w których umieszcza się idealnie pasujące łączniki. Są to oczywiście specjalne, certyfikowane i najwyższej klasy śruby do połączeń sprężanych HV, które poznać można m.in. po powiększonym łbie. Tego typu elementy cechują się też niebywale wytrzymałą powłoką antykorozyjną oraz wysokimi parametrami wytrzymałościowymi. Jak dodają doradcy sprzedażowi z firmy KREDO-METAL, takie śruby muszą spełniać szereg norm: DIN 6914 (dla śrub), DIN 6915 (dla nakrętek), DIN 6916 (dla podkładek) oraz ogólne warunki zapisane w standardzie EN 14399-4/6.

Śruby do połączeń sprężanych HV

Jak już wspomniano, do połączeń sprężanych wykorzystuje się specjalistyczne śruby HV, które muszą spełniać wszystkie wymienione powyżej normy. Specjaliści KREDO-METAL nadmieniają, że każdy sprzedawany wyrób musi posiadać także świadectwo kontroli i dopuszczenia do stosowania w konstrukcjach stalowych. Takie dokumenty wydaje Instytut Techniki Budowlanej, a wtedy śruby mogą być stosowanie w połączeniach zakładkowych ciernych i zwykłych oraz w połączeniach doczołowych w stalowym budownictwie ogólnym. Zestawy śrub do połączeń sprężanych  są też dopuszczone do użytku w budownictwie przemysłowym przy przeważającym obciążeniu stałym zgodnie z normą DIN 18800. Jakie cechy muszą jeszcze spełniać te specjalistyczne elementy łączeniowe?

Doradcy sprzedażowi KREDO-METAL wyjaśniają, że sprzedawane przez nich zestawy pochodzą od najlepszych niemieckich producentów, a także z polskiej fabryki śrub ŚRUBENA-UNIA z Żywca. Tworzone są one zatem z wysokiej klasy materiałów ocynkowanych, które wytrzymałe są na silne urazy mechaniczne i agresywne warunki atmosferyczne. Śruby do połączeń sprężanych są tak wytrzymałe i dobre jakościowo, iż z powodzeniem zastępują połączenia spawane. Produkuje się je zaś w różnych długościach – firma KREDO-METAL oferuje je w wersjach od 12 do 36.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz