Artykuł sponsorowany

Sprzedaż bydła w skupie – dowiedz się, po czym poznać dobrego pośrednika

Sprzedaż bydła w skupie – dowiedz się, po czym poznać dobrego pośrednika

Kiedy przez wiele miesięcy lub lat hodujesz swoje bydło, zależy Ci głównie na tym, by sprzedać je z zyskiem, dopełnić niezbędnych formalności – a co najważniejsze, mieć pewność, że zwierzęta trafią w dobre ręce. Na polskim rynku jest obecnie wielu pośredników i różne skupy, które nie zawsze odpowiadają współczesnym standardom sanitarnym. Po czym więc poznać rzetelną firmę i na co zwracać szczególną uwagę? Podpowiedzi znajdziesz w naszym artykule.

Polskie skupy bydła działają dziś na bardzo szeroką skalę: to firmy, które zajmują się nie tylko skupowaniem żywca lub bydła poubojowego, ale też ich transportem czy wsparciem w zakresie kompletowania dokumentacji czy wyrejestrowania zwierząt z baz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Wielu hodowców decyduje się na sprzedaż bydła w skupie, ponieważ jest to zwykle opcja bardziej opłacalna niż oferty od kupców indywidualnych albo lokalnych rzeźni.

Pomoc i wsparcie na każdym etapie transakcji

Wielu hodowców, a szczególnie ci początkujący w branży, potrzebuje fachowego doradztwa i wsparcia w procesie sprzedaży bydła. W dobrym skupie można uzyskać wiele cennych informacji na temat obowiązujących stawek, a także sprawnie przeprowadzić całą procedurę wyrejestrowania zwierzęcia w urzędzie, co pozwala oszczędzić wiele cennego czasu.

Profesjonalna firma, taka jak PHU Albert Arciszewski, pomaga też przetransportować zwierzęta żywe lub poubojowe w humanitarnych, godnych warunkach. Bezpieczny transport to jedna z kluczowych kwestii w procesie sprzedaży krów lub cieląt. Samochód wysyłany ze skupu musi spełniać ściśle określone normy bezpieczeństwa, by bydło nie ucierpiało podczas przewozu.

Cena ma znaczenie

Niewątpliwie jedną najważniejszych kwestii, jaka decyduje o wyborze skupu przez hodowcę, jest cena. Profesjonalne firmy oferują dwie możliwości: rozliczenie gotówką na miejscu lub przelewem za wagę żywca lub wagę poubojową, określaną też jako waga bita ciepła – WBC. Dobry skup nigdy nie zaniża stawek i dokonuje precyzyjnej wyceny w oparciu o aktualny pomiar.

Doświadczeni właściciele firm skupujących bydło proponują zwykle lepsze kwoty niż inni potencjalni nabywcy indywidualni, którzy nie mają odniesienia do aktualnie obowiązujących cen za kilogram żywca lub WBC. Sprzedając zwierzęta takim przypadkowym osobom możesz narazić swoje gospodarstwo na poważne straty finansowe. Jeśli więc chcesz uniknąć straty swojego kapitału w postaci hodowanej przez wiele miesięcy krowy, zwróć się o pomoc do rzetelnego, lokalnego skupu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz