Artykuł sponsorowany

Sprzedaż auta w skupie – jak przebiega i czy jest opłacalna?

Sprzedaż auta w skupie – jak przebiega i czy jest opłacalna?

Wypadki komunikacyjne, awarie i inne zdarzenia losowe – to sytuacje, które mogą przydarzyć się każdemu. Wystarczy chwila nieuwagi, aby uszkodzić samochód i stanąć przed trudnym wyborem – naprawić czy sprzedać na skupie?

Jakie auta są najczęściej sprzedawane na skupie?

Największym zainteresowaniem cieszą się samochody uszkodzone i kilkunastoletnie, których odsprzedanie przez serwis ogłoszeniowy nastręcza pewnych problemów. Sprzedaż w sprawdzonym skupie złomu, takim jak Tedipol Autokasacja, pozwala uzyskać satysfakcjonującą cenę w najkrótszym możliwym czasie i z gwarancją natychmiastowej wypłaty środków finansowych.

Skup aut – szybkość

Szybka i bezpośrednia zapłata za pojazd to priorytet dla większości kierowców. Niemniej, przed podjęciem ostatecznej decyzji o sprzedaży, warto porównywać ofertę innych skupów aut. Każdy punkt skupu złomu posiada swój własny system wyceny, z którym należy się dokładnie zapoznać. Główna zasada jest prosta – auto w kompletnym stanie będzie wycenione wyżej niż auto z brakującymi elementami, dlatego przed dostarczeniem samochodu do skupu warto dokonać oględzin technicznych i sprawdzić, czy samochód jest kompletny w przynajmniej 80%.

Skup złomu – wycena

Wycena samochodu jest wykonywana przez niezależnego certyfikowanego rzeczoznawcę majątkowego, który ma obowiązek obiektywnego oszacowania wartości auta. To bardzo ważna wiadomość dla osób, które obawiają się, że skup zaoferuje zaniżoną cenę.

Wycena jest dokonywana na podstawie kilku czynników – wyjściowej ceny konkretnego modelu, rocznika oraz stopnia zużycia poszczególnych podzespołów. Specjalista analizuje stan techniczny, dokonuje dokładnych oględzin auta i na tej podstawie określa rynkową wartość pojazdu. Na podstawie wyceny skup aut proponuje kwotę odkupienia pojazdu.

Formalności przedsprzedażowe – o czym pamiętać?

Po zaakceptowaniu warunków sprzedaży transakcja może zostać sfinalizowana. Standardowo przy sprzedaży auta należy posiadać: dowód rejestracyjny, ubezpieczenie OC oraz komplet kluczyków do pojazdu (oraz komplet kluczyków zapasowych, o ile go posiadamy). Wyrejestrowanie auta powinno zostać zgłoszone w Towarzystwie Ubezpieczeniowym, w którym właściciel miał wykupioną polisę OC.

Wycena, akceptacja warunków sprzedaży, podpisanie umowy i przekazanie pieniędzy, mogą nastąpić tego samego dnia. Jeżeli auto jest sprawne technicznie, właściciel może podstawić je samodzielnie do wyznaczonego punktu skupu lub zlecić transport firmie skupującej pojazdu. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz