Artykuł sponsorowany

Specjalista z Part-Med wyjaśnia, co powinna zawierać kompletnie wyposażona apteczka samochodowa

Specjalista z Part-Med wyjaśnia, co powinna zawierać kompletnie wyposażona apteczka samochodowa

Każdy kierowca powinien regularne sprawdzać stan apteczki samochodowej. Jeżeli dopiero kompletujesz zestaw i zastanawiasz się, co powinno znaleźć się w pojemniku, skorzystaj z porad eksperta z Part-Med. Z pomocą fachowca zyskasz pewność, że nie zapomniałeś o żadnym niezbędnym elemencie wyposażenia i jesteś przygotowany na wszelkie awaryjne sytuacje.

Apteczka samochodowa – o tym warto wiedzieć!

Pomimo że polskie prawo nie nakłada na kierowcę obowiązku posiadania apteczki, jest on zobligowany do udzielenia pierwszej pomocy ofiarom wypadku. Aby skutecznie wywiązać się z tego zadania, warto dysponować środkami aptecznymi. W ofercie Part-Med znajdziesz kompletnie wyposażone pojemniki, w których znajdziesz niezbędne artykuły medyczne, takie jak: opatrunki indywidualne, plastry opatrunkowe (do drobnych ran) i bez opatrunku (mocowanie gazy), opaski elastyczne lub półelastyczne (skręcenia i zwichnięcia), bandaże dziane, kompresy jałowe, temblak oraz jednorazowe rękawiczki.

Oprócz tego warto zainwestować w koc ratunkowy wykonany z folii RNC. Umieszczenie srebrnej warstwy pokrycia od spodu pozwala ogrzać organizm, a na zewnątrz – obniżyć temperaturę ciała

– wyjaśnia specjalista. Bardzo istotnym elementem wyposażenia apteczki jest maska do sztucznego oddychania, która chroni przed infekcjami w czasie wykonywania sztucznego oddychania. Biorąc pod uwagę, że udzielanie pierwszej pomocy wiąże się z silnym stresem, warto umieścić w pojemniku instrukcję, która ułatwi śledzenie przebiegu czynności ratowniczych.

Apteczka do samochodu – czego nie powinna zawierać?

Idąc za radą ekspertów z Part-Med, w apteczce nie należy przechowywać leków, ligniny i waty, oraz środków dezynfekcyjnych. Farmaceutyki wymagają przechowywania w odpowiednich temperaturach, a co więcej ich podanie może spowodować zakrztuszenie się poszkodowanego. Używanie waty niesie natomiast ryzyko zanieczyszczenia rany. Środki dezynfekcyjne, zamknięte w szklanych pojemnikach, mogą natomiast ulec uszkodzeniu i doprowadzić do zniszczenia zawartości pojemnika.

Opracowanie:
Bydgoszcz, Jelenia 51
tel. 52 363 73 65
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz