Artykuł sponsorowany

Specjalista z Panaceum radzi: jak wybrać pieluchomajtki dla dorosłych?

Specjalista z Panaceum radzi: jak wybrać pieluchomajtki dla dorosłych?

Pieluchomajtki dla dorosłych to produkty higieniczne stworzone z myślą o osobach z bardzo ciężkim stopniem nietrzymania moczu. Jeżeli cierpisz na inkontynencję lub opiekujesz się osobą, która nie jest w stanie sama skorzystać z toalety, sięgnij po pampersy ze sklepu Panaceum. Sprawdź, jak dobrać odpowiedni rozmiar i kiedy zmieniać pieluchę, aby chory czuł się komfortowo i nie cierpiał z powodu podrażnień skórnych.

Pieluchomajtki dla dorosłych – jak dobrać?

Odpowiednio dobrany rozmiar pieluchomajtek ma duże znaczenie dla zachowania komfortu życia chorego. Zbyt duże majtki mogą spadać, przez co nie zapewnią ochrony przed zamoczeniem ubrań i łóżka, za małe – spowodują ucisk i bolesne odparzenia. Jak wskazuje pracownik Panaceum, na opakowaniach pieluch znajdują się wytyczne dotyczące pomiaru obwodu bioder, które ułatwią określenie właściwego rozmiaru. Kolejną kwestią jest chłonność określana na podstawie wielkości wypróżnienia.

Jeżeli niekontrolowane wydalanie moczu przekracza 300 ml w ciągu 4 godzin, wówczas należy wybrać najbardziej chłonne pieluchomajtki. Najcieńsze modele sprawdzą się w przypadku kropelkowania, czyli oddawania moczu w ilości nie większej niż 50 ml

– wyjaśnia pracownik Panaceum. Aby ustalić precyzyjne wartości, warto założyć dziennik mikcji, w którym będziesz zapisywał epizody nietrzymania moczu oraz ilości wypitych płynów.

Pieluchy dla dorosłych – jak często zmieniać?

Pieluchomajtki powinny być zmieniane po każdorazowym oddaniu kału, aby utrzymać suche i czyste środowisko miejsc intymnych, oraz zapobiec maceracji skóry, czyli uszkodzenia powierzchownych warstw. Pracownik sklepu internetowego Panaceum zaznacza, że współczesne produkty higieniczne są bardzo chłonne, dlatego nie wymagają zmiany po jednorazowym oddaniu moczu. Potrzeba zmiany może być zgłaszana przez samego pacjenta lub stanowić wynik obserwacji. W okresie letnim, kiedy temperatura jest wyższa, a chory spożywa więcej płynów, konieczna jest częstsza zmiana pieluch.

  • Wózek inwalidzki

    Wózek inwalidzki

  • Materac przeciwodleżynowy

    Materac przeciwodleżynowy

  • Balkonik

    Balkonik

Opracowanie:
Szczecinek, Kardynała Stefana Wyszyńskiego 23
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Warto przeczytać

Polecane produkty

  • Wózek inwalidzki

    Wózek inwalidzki

  • Materac przeciwodleżynowy

    Materac przeciwodleżynowy