Artykuł sponsorowany

Specjalista z Ośrodek Rehabilitacji dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej przy Klasztorze Franciszkanów radzi: kiedy zastosować metodę Kaltenborna?

Specjalista z Ośrodek Rehabilitacji dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej przy Klasztorze Franciszkanów radzi: kiedy zastosować metodę Kaltenborna?

Terapia manualna Kaltenborna to jedna z wielu metod, która pomaga choremu w walce z bólem i przyspiesza powrót do normalnej aktywności. Fizjoterapeuta z Ośrodka Rehabilitacji przy Klasztorze Franciszkanów wyjaśni, dlaczego warto ją zastosować, i jakie korzyści ze sobą niesie. Sprawdź, na czym polega technika opracowana przez naukowców Kaltenborna i Evjentha.

Metoda Kaltenborna – czym jest i gdzie znajduje zastosowanie?

Terapia manualna polega na kompleksowym leczeniu chorób układu ruchu poprzez wykorzystanie techniki mobilizacji biernej, czyli bez aktywnego udziału chorego. Prawidłowo przeprowadzona pozwala skutecznie zdiagnozować problem i wdrożyć działania terapeutyczne w obrębie stawów obwodowych i kręgosłupa. Jak wskazuje rehabilitant z Ośrodka przy Klasztorze Franciszkanów, metoda zakłada, że przy pomocy testów manualnych możliwe jest precyzyjne określenie przyczyn dolegliwości bólowych. Wiedza na temat uszkodzonych tkanek pozwala opracować schemat leczenia i zaproponować konkretne techniki manualne. 

Terapia Kaltenborna – poznaj techniki lecznicze

W terapii Kaltenborna-Evjentha stosuje się kilka technik rehabilitacyjnych m.in. masaż poprzeczny lub funkcyjny, mobilizacje stawowe, rozciąganie mięśni czy ćwiczenia stabilizacyjne.

Terapia manualna to sposób na uniknięcie bólu oraz zahamowanie zmian ruchomości w układach kostnym, stawowym i mięśniowym. Stosując ręczną mobilizację jesteśmy w stanie przywrócić pełny zakres ruchów w stawie i zapobiec pojawieniu się zesztywnień. Masaże zmniejszają natomiast bolesność mięśni oraz inicjują procesy przeciwzapalne. Podstawowym celem jest wzmocnienie mięśni, które odpowiadają za stabilizację kręgosłupa – wyjaśnia ekspert.

Ośrodek Rehabilitacji dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej przy Klasztorze Franciszkanów zatrudnia wykwalifikowanych fizjoterapeutów, którzy pomogą w leczeniu skrzywień i dyskopatii, zmian pourazowych i zwyrodnieniowych oraz szeregu schorzeń ortopedycznych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz