Artykuł sponsorowany

Skuteczna terapia psychologiczna dla osób z depresją dwubiegunową w Gabinecie Psychologicznym Progres

Skuteczna terapia psychologiczna dla osób z depresją dwubiegunową w Gabinecie Psychologicznym Progres

Choroba afektywna dwubiegunowa nazywana także w skrócie ChAD charakteryzuje się cyklicznymi wahaniami nastroju. Naprzemiennie występują tutaj dwie lub trzy fazy: manii (tak zwanej euforii), depresji oraz niekiedy także hipomanii. Choć walka z tą chorobą nie jest łatwa, to jednak możliwa. Istotna jest jednak profesjonalna pomoc między innymi doświadczonego psychologa takiego jak Sylwia Rusinowicz z Gabinetu Psychologicznego Progres.

Objawy i rozpoznanie ChAD

Mówiąc o podstawach do rozpoznania ChAD, to musi tutaj wystąpić co najmniej jeden epizod maniakalny lub hipomaniakalny oraz nawracające epizody depresyjne. Jeżeli natomiast chodzi o objawy choroby afektywnej dwubiegunowej, to w przebiegu depresyjnych stanów wyróżniamy przede wszystkim znaczny spadek aktywności, energii i nastroju, wycofanie się, spowolnienie, senność, utratę zainteresowań, a niekiedy także zaburzenia snu czy odżywiania oraz apatię. Z kolei do charakterystycznych symptomów epizodów maniakalnych lub hipomaniakalnych zaliczamy znaczne podwyższenie nastroju w postaci nieadekwatnie spotęgowanej wesołości, jak również rozdrażnienie, gniewliwość, wzmożoną aktywność czy postawę wielkościową.

Warto tutaj wspomnieć również o tendencji do podejmowania wielu inicjatyw, wielomówności, podwyższonej samoocenie, całkowitym braku lub zmniejszonej potrzebie snu i odpoczynku. Gdy zauważą u siebie Państwo niepokojące symptomy świadczące o ChAD, to warto skorzystać z fachowej pomocy Sylwii Rusinowicz prowadzącej Gabinet Psychologiczny Progres. Specjalistka ta posiada wysokie kwalifikacje w postaci ukończonych studiów magisterskich z zakresu psychologii o specjalności klinicznej w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej (SWPS) W Sopocie.

Jak pomóc osobie z ChAD?

Pomoc osobie z ChAD wymaga kompleksowego i empatycznego podejścia. Ważne jest tutaj nie tylko wsparcie bliskich osób i farmakoterapia, ale także przede wszystkim dobrze dobrana terapia psychologiczna. Pacjent powinien bowiem poznać metody radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych oraz z trudnymi emocjami. Konieczne jest tu także wypracowywanie niezbędnych umiejętności takich jak uważność, opanowanie, konsekwencja w działaniach oraz umiejętność patrzenia na wiele spraw z dystansem. Dzięki swojemu dużemu doświadczeniu zawodowemu i odpowiedniemu podejściu Sylwia Rusinowicz z Gabinetu Progres pomoże Państwu także odzyskać wewnętrzną równowagę oraz uporać się z wydarzeniami z przeszłości, które powodują szereg trudności w teraźniejszości.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz