Artykuł sponsorowany

Skupowanie uszkodzonych pojazdów

Skupowanie uszkodzonych pojazdów

Skupowanie uszkodzonych i powypadkowych pojazdów przez profesjonalne stacje demontażu, pozwala ich właścicielom na odzyskanie części pieniędzy wydanych na samochód. Według analiz rynkowych branża ta jest ogromna, a liczba demontowanych oraz złomowanych pojazdów wynosi, aż około 1,2 miliona rocznie! Większość z nich poddawana jest procesowi recyklingu motoryzacyjnego, który ma na celu między innymi ochronę środowiska.

Rodzaje skupowanych aut

Najlepsze stacje demontażu pojazdów są otwarte na przyjmowanie różnych marek i roczników samochodów osobowych, autobusów, maszyn budowlanych i rolniczych, a także ciężarówek. Wśród nich mogą znajdować się zarówno auta powypadkowe, jak i te z uszkodzonymi silnikami. Warto wiedzieć, że działania tego typu podmiotów są bardzo ważne na rynku recyklingu samochodowego. Dzięki nim pozyskiwane są w odpowiednich procesach między innymi tony metali nieżelaznych, które jako surowce wtórne wykazują wysokie właściwości techniczne – nie tracą podczas procesu odzysku i przerobienia swoich parametrów. Jedną z wyróżniających się w branży firm jest Skup aut i pomoc drogowa -Szczecin, która oprócz profesjonalnego złomowania pojazdów, oferuje również sprawną, natychmiastową i kompleksową pomoc drogową przy wykorzystaniu nowoczesnych lawet.

Jak wygląda sprzedaż uszkodzonego auta?

Najlepsze stacje skupu pojazdów uszkodzonych dojeżdżają do swoich klientów w celu dokonania oględzin auta. Ceny najczęściej podyktowane są obowiązującymi na rynku wartościami danego modelu, a także stopniem uszkodzenia. Pracownicy skupów zawsze dokładnie analizują pojazd pod kątem przyszłego recyklingu samochodowego i precyzyjnie wyznaczają dla klienta ofertę zakupu. Jeśli dojdzie do finalizacji, właściciel nie musi martwić się o transport samochodu – przyjedzie po niego specjalna laweta. Ostatnim etapem sprzedaży uszkodzonego auta jest finalizacja umowy, a także przejście przez proces formalny jego wyrejestrowania. Najlepsze stacje kasacji pomogą Ci wypełnić odpowiednie dokumenty oraz wydadzą niezbędne zaświadczenie do wydziału komunikacji.

Zakup części w stacji demontażu

Warto wiedzieć, że recykling motoryzacyjny nie polega tylko na przetworzeniu na nowe produkty/materiały karoserii samochodu. Bardzo ważne jest wykorzystanie tych podzespołów pojazdu, które podczas wypadku nie uległy zniszczeniu. Dane komponenty zawsze sprawdzane są pod kątem technicznym, a jeśli spełniają one wszystkie niezbędne normy, udostępnia się je do sprzedaży. Najlepsze podmioty dystrybuują w ten sposób dobre i tanie części do maszyn rolniczych, samochodów osobowych, samochodów ciężarowych, czy autobusów. Najczęściej odzyskiwanymi podzespołami, które idealnie nadają się do dystrybucji na rynku wtórnym, są między innymi układy zasilania, elementy zawieszenia, sprzęgła, amortyzatory, oświetlenia do kabin, filtry, wahacze, koła dwumasowe, chłodnice, a także lampy i reflektory.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz