Artykuł sponsorowany

Skaningowa kalorymetria różnicowa (DSC) i termiczna analiza różnicowa (DTA) – aparatura pomiarowa od Netzsch Instrumenty

Skaningowa kalorymetria różnicowa (DSC) i termiczna analiza różnicowa (DTA) – aparatura pomiarowa od Netzsch Instrumenty

Skaningowa kalorymetria różnicowa (DSC) i termiczna analiza różnicowa (DTA) to techniki analityczne, które są stosowane w celu określenia zmian fazowych i reakcji chemicznych w próbkach poddawanych obróbce termicznej. Przyrządy od firmy Netzsch Instrumenty pracują w trybie przepływu ciepła (tzw. „heat flow”). Poznaj różnice pomiędzy metodami DSC i DTA oraz zalety zastosowania aparatury proponowanej przez ekspertów.

Badania właściwości termicznych próbek – zastosowanie przyrządów DTA i DSC

Skaningowa kalorymetria różnicowa (DSC) i termiczna analiza różnicowa (DTA) to dwie różne techniki analityczne, które są stosowane w celu badania właściwości termicznych próbek. Przyrządy DTA i DSC służą do analizowania procesów termicznych, takich jak zmiany fazowe, reakcje chemiczne, topnienie, krystalizacja, degradacja termiczna oraz inne czynniki. Aparatura pomiarowa DTA i DSC znajduje szerokie zastosowanie w różnych dziedzinach nauki, przemysłu i technologii.  Przyrządy proponowane przez międzynarodową firmę Netzsch Instrumenty wykorzystywane są we wszystkich procesach produkcyjnych, w których ważne są właściwości termiczne materiałów i związków chemicznych.

Różnice pomiędzy DTA i DSC oraz zalety przyrządów od wiodącego producenta

Główną różnicą między skaningową kalorymetrią różnicową i termiczną analizą różnicową jest sposób pomiaru. W skaningowej kalorymetrii różnicowej pomiarom poddawane są zmiany ciepła, które towarzyszą procesom termicznym w próbkach, natomiast metoda DTA mierzy różnice w temperaturze między próbką a próbką referencyjną. 

Z tego względu do wykonywania w/w badań należy używać certyfikowanego sprzętu spełniającego wszelkie niezbędne normy. Instrumenty pomiarowe od Netzsch Instrumenty charakteryzują się niezwykle wysoką dokładnością. Producent wskazuje, że:

Idealnie symetryczny układ pomiarowy oraz sensory charakteryzujące się wysoką czułością i krótką stałą czasową zapewniają wysoki poziom detekcji otrzymywanych sygnałów, co sprawia, że nasze instrumenty z powodzeniem są wykorzystywane w ośrodkach naukowo-badawczych, w badaniach w kontroli jakości oraz w badaniach nad właściwościami nowych materiałów.

Aparatura do analizy termicznej od firmy Netzsch Instrumenty pozwala precyzyjne oznaczenie parametrów termofizycznych w badanych próbkach materiałów. Produkty spełniają międzynarodowe standardy pomiarowe: ISO 11357, ASTM E967, ASTM E968, ASTM E793, ASTM D3895, ASTM D3417, ASTM D3418, DIN 51004, DIN 51007, DIN 53765.

Przedsiębiorstwo bazuje na innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych oraz wieloletnim doświadczeniu. Eksperci zapewniają kompleksową obsługę obejmującą instalację oraz uruchomienie zamówionych urządzeń. Firma świadczy także mobilne usługi serwisowe oraz prowadzi liczne szkolenia. Produkty od firmy Netzsch Instrumenty służą także do analizy dielektrycznej, dynamicznej analizy mechanicznej, dylatometrii oraz badania przewodności i dyfuzyjności cieplnej.

 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz