Artykuł sponsorowany

S-Bud Mirosław Stabryła - Wady oraz zalety płyt gipsowo-kartonowych

S-Bud Mirosław Stabryła - Wady oraz zalety płyt gipsowo-kartonowych

Stosowanie płyt gipsowo-kartonowych niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim eliminują one wiele prac z kategorii tak zwanych robót mokrych. Dla wielu z nas niezwykle istotne jest także to, że płyty gipsowo-kartonowe zbudowane są z naturalnych materiałów – gipsu otrzymywanego ze skał osadowych oraz papieru wytwarzanego z drzew. Oczywiście nie oznacza to, że materiał ten jest całkowicie pozbawiony wad. W niniejszym artykule przyjrzeliśmy się także im.

Płyty gipsowo-kartonowe a ogniochronność

Ogniochronność zdecydowanie nie jest pierwszą zaletą, o której pomyślimy w kontekście płyt gipsowo-kartonowych. A szkoda. Gips stanowi bowiem materiał mający tendencję do wchłaniania nadmiaru wilgoci z pomieszczenia. Takie wilgotne ściany nie kruszą się pod wpływem ognia, chyba że ten odparuje z nich całą wodę. Proces ten jest natomiast długotrwały, co sprawia, że ściany wykonane z płyt gipsowo-kartonowych mogą powstrzymywać pożar przez bardzo długi czas. Do osiągnięcia tego typu efektu nie musimy zaopatrywać się w specjalne płyty gipsowo-kartonowe: wystarczą te standardowe, oferowane między innymi przez firmę S-Bud Mirosław Stabryła.

Idealnie gładka powierzchnia płyt gipsowo-kartonowych

Zastosowanie płyt gipsowo-kartonowych pozwala na otrzymanie idealnie gładkich powierzchni ścian. Dla wielu tynków tradycyjnych taki poziom gładkości jest po prostu nieosiągalny, wymagając przy tym obecności biegłej ekipy budowlano-remontowej, której członkowie mają za sobą lata doświadczenia w doprowadzaniu ścian do idealnego stanu. Płyty g-k stanowią wobec tego najlepszą bazę pod farbę, tapetę czy płytki ceramiczne.

Typowe wady płyt gipsowo-kartonowych

Płyty g-k mają niską odporność na bezpośredni kontakt z wodą. Mocno zawilgocone powietrze także daje się im we znaki. Nawet w przypadku płyt gipsowo-kartonowych oznaczonych jako impregnowane czy też wodoodporne, nie możemy stosować ich w pomieszczeniach, w których wilgotność powietrza przekracza osiemdziesiąt pięć procent w czasie dłuższym niż dziesięć godzin. Zawilgotniałe płyty pęcznieją, co wymusza konieczność udania się do składu budowlanego w celu zakupienia nowych na wymianę. Płyty gipsowo-kartonowe możemy także relatywnie łatwo uszkodzić – zarysować, wgnieść czy pokruszyć, także już po zamontowaniu. Na ściany zbudowane z płyt tego typu trzeba po prostu odrobinę bardziej uważać. Mimo wszystko są one użytkowane na tyle powszechnie, że z całą pewnością można powiedzieć, iż zalety płyt g-k wyparły ich wady.

Zapraszam do współpracy z firmą S-Bud! Znajdziesz ich w Sanoku w województwie podkarpackim. Od 2019 zajmują się sprzedażą materiałów budowlanych wykorzystywanych przy pracach budowlanych, remontowych oraz wykończeniowych. Klienci doceniają ich za zaangażowanie – od zawsze stawiają na partnerskie relacje i indywidualne podejście. Nim zaproponują rozwiązania szyte na miarę potrzeb, chcą dokładnie poznać Twoje oczekiwania. Skontaktuj się z nimi w celu ustalenia szczegółów współpracy. Sprawdź godziny otwarcia i już dziś zaplanuj wizytę!

Opracowanie:
Sanok, Legionów Polskich 31
tel. 508 332 595
Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz