Artykuł sponsorowany

Rozwód z orzeczeniem o wyłącznej winie małżonka – wnioski dodatkowe

Rozwód z orzeczeniem o wyłącznej winie małżonka – wnioski dodatkowe

Według danych statystycznych w Polsce dochodzi do około 70 tysięcy rozwodów rocznie. Tylko 30% z nich związanych jest z pozwami z orzeczeniem o wyłącznej winie małżonka. Najczęściej są to rozwody, których skutkiem jest zdrada małżeńska, przemoc w rodzinie, zadłużenia jednej ze stron bez wiedzy drugiej, nadużywanie alkoholu, czy też naganny stosunek do instytucji małżeńskiej. Warto przy tym wiedzieć, że obecnie prawo umożliwia stronom, złożenia pozwu wraz z szeregiem wniosków dodatkowych.

Przygotowanie pozwu

Przygotowaniem pozwu rozwodowego dana strona nigdy nie powinna zajmować się sama na własną rękę, zwłaszcza jeśli chodzi o wskazanie w powództwie wyłącznej winy małżonka za rozkład pożycia małżeńskiej. Tego typu dokumenty sądowe powinny być sporządzane przez doświadczonych radców prawnych, którzy wyspecjalizowali się między innymi w prawie cywilnymi oraz rodzinnymi. Nigdy nie przystąpią oni do przygotowania danego pozwu, bez wcześniejszego zapoznania się z całą sprawą. Warto bowiem wiedzieć, że pozew z wnioskiem o orzeczenie wyłącznej winy małżonka, często wiąże się z bardzo poważnymi konsekwencjami prawnymi, zwłaszcza jeśli mowa o dokumencie, w którym strona wykazuje, iż mąż/żona dopuszczali się przemocy psychicznej, czy fizycznej w rodzinie, czy nadużywali alkoholi/narkotyków/leków itp.

Dobry radca prawny, zawsze przygotuje kilka scenariuszy działania, określi prawdopodobieństwo pozytywnego rozstrzygnięcia sprawy na rzecz klienta, a także przygotuje – również pod kątem psychologicznym – daną stronę. Sam pozew jest zatem dokumentem, który musi być napisany, w sposób nie tylko prawidłowo według wszystkich zasad prawnych, ale także musi być opatrzony odpowiednimi załącznikami. Jeśli przygotowujesz się zatem na batalię sądową związaną z rozwodem, korzystaj z pomocy takich radców prawnych, jak mecenasa Adama Pistuna, który jest ekspertem prawa cywilnego i rodzinnego, a także upadłościowego, pracy i ubezpieczeń społecznych, czy gospodarczego. Warto właśnie w takich kancelariach radcowskich, przygotowywać sprawy związane z podziałem majątku.

Wnioski dodatkowe przy pozwie o rozwód

Warto wiedzieć, że przy pozwie o rozwód z orzeczeniem o wyłącznej winie małżonka, można również załączyć wiele innych wniosków. Mogą to być między innymi dokumenty:

  • wniosek o możliwość wyłącznego korzystania ze wspólnego mieszkania, na czas rozstrzygnięcia sądowego,
  • wniosek o przyznanie wyłącznej opieki nad dzieckiem,
  • wniosek o dokonanie podziału majątku przy procesie rozwodowym,
  • wniosek o zasądzenie na rzecz Powoda kosztów procesów,
  • wniosek o zasądzenie zobowiązania pozwanego do alimentów na dzieci,
  • wniosek o zasądzenie zobowiązania pozwanego do alimentów na małżonka.

W polskim prawie osoba składająca pozew o rozwód może zatem złożyć również wiele różnego rodzaju wniosków, które będą dodatkowo rozstrzygane podczas rozprawy sądowej. Zawsze jednak należy mieć świadomość konsekwencji prawnych, a także tego, iż w przypadku rozwodów z orzekaniem o wyłącznej winie małżonka, ważna jest dokumentacja potwierdzająca rację Powoda.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz