Artykuł sponsorowany

Różnice i korzyści płynące z wyboru ogrzewania gazem płynnym

Różnice i korzyści płynące z wyboru ogrzewania gazem płynnym

Instalacje LPG są dobrze znane posiadaczom samochodów między innymi z uwagi na ich ekonomiczność. Popularne są też w rolnictwie, czy w gastronomii. A ostatnio także ogrzewanie domów gazem LPG coraz bardziej zyskuje na popularności. Wynika to w dużej mierze z wygody, opłacalności stosowanych rozwiązań i efektywności, a także – z wad innych systemów grzewczych. Dowiedz się jakie jeszcze zalety wynikają z instalacji zbiornika LPG oraz jak zalegalizować tę instalację.

Dlaczego warto postawić na instalację zbiornika LPG?

W dobie walki o ekologię i poszukiwań alternatywnych do paliw stałych źródeł energii, warto zwrócić uwagę na alternatywę, jaką jest gaz ziemny, lub gaz płynny, czyli propan. Do tego ostatniego konieczna jest instalacja zbiornikowa gazu płynnego – jest to doskonałe rozwiązanie tam, gdzie nie ma dostępu do gazu ziemnego. Podłączenie gazu ziemnego bywa też kłopotliwe i stanowi dość drogą inwestycję, zwłaszcza jeśli dom znajduje się w dużej odległości od gazociągu.

Jeśli chodzi o koszt ogrzewania gazem płynnym, jest on zdecydowanie niższy, niż koszt ogrzewania elektrycznego. Ma też tę przewagę nad ogrzewaniem paliwami stałymi, że nie stanowi zagrożenia dla środowiska. Zarówno propan, jak i butan to gazy czyste chemiczne, co oznacza, że podczas spalania emitują znacznie niżej szkodliwych substancji i gazów cieplarnianych, niż inne paliwa. Gaz jest też jednym z najbardziej efektywnych źródeł energii, sprawdza się zarówno jako zasilanie kotłów gazowych, jak i paliwo do agregatów prądotwórczych.

Jakie procedury są wymagana przy instalacji zbiorników gazu płynnego?

Do wad instalacji LPG należy przede wszystkim ilość formalności, które powinny być załatwione przed rozpoczęciem użytkowania. Konieczne jest wykonanie projektu instalacji gazowej w domu, przez projektanta z uprawnieniami do projektowania instalacji gazowych i zatwierdzenie go przez Wojewódzkiego Komendanta Państwowej Straży Pożarnej. Następnie projekt ten musi zostać zgłoszony do odpowiedniego starostwa powiatowego. Już po wykonaniu instalacji, sprawdzeniu jej szczelności i zamontowaniu zbiornika przez Zakład Robót Instalacyjnych Wojar, powinien nastąpić odbiór instalacji gazu płynnego, oraz jej rewizja w trakcie działania, przez pracownika Urzędu Dozoru Technicznego. Dopiero wtedy zbiornik może zostać dopuszczony do użytku. Warto wiedzieć, że instalując zbiornik z firmą Wojar, klient może liczyć na wykonanie większości z tych czynności, włącznie z projektem, nadzorem kierownika robót i sporządzeniem kompletnej dokumentacji do obioru.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz