Artykuł sponsorowany

Równe brwi na stałe firmą Maraska Anny Fiereck

Równe brwi na stałe firmą Maraska Anny Fiereck

W gabinetach kosmetycznych można znaleźć niezliczoną ilość zabiegów, które ułatwiają kobietom życie. Jednym z nich jest coraz bardziej popularny makijaż permanentny, który można wykonać na przykład na brwiach czy na ustach. O równe brwi i piękny kontur ust może zatroszczyć się firma Anny Fiereck. Jakie są zalety makijażu permanentnego, czy ten zabieg boli i kiedy nie można go wykonać?

Zalety makijażu permanentnego

Największą zaletą pigmentacji jest oczywiście komfort płynący z wyeliminowania konieczności codziennego wyrysowywania konturu brwi czy ust. Makijaż permanentny docenią przede wszystkim panie, które rano nie mają czasu na długie malowanie się przed lustrem. Warto zauważyć, ze ten zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony klientki. Makijaż permanentny to również sposób na wyrównanie asymetrii brwi czy też poprawienie konturu ust i podkreślenie ich naturalnego kształtu. Kolejny atut to długie utrzymywanie się efektów, które wynosi od 2 do nawet 4 lat. Po tym czasie można zdecydować się na zupełnie nową odsłonę makijażu permanentnego, dlatego też kolejną zaletą tego zabiegu jest możliwość zmiany koloru ust czy brwi.

Czy wykonanie makijażu permanentnego boli?

Wiele kobiet waha się z podjęciem decyzji o wykonaniu makijażu permanentnego brwi czy ust z uwagi na strach przed bólem. Opinie na temat tego, czy wprowadzenie barwnika pod skórę za pomocą specjalnej igły jest lekkim dyskomfortem, czy też źródłem cierpienia, są naprawdę różne. Należy jednak pamiętać, że makijaż permanentny można wykonać w znieczuleniu. Taką opcję oferuje wiele salonów zajmujących się pigmentacją brwi oraz ust. Aby zadbać o komfort klientki, często wykorzystuje się lidokainę – tę samą substancję, którą wykorzystują dentyści w przypadku leczenia zębów u kobiety ciężarnej. Innym popularnym rodzajem znieczulenia jest również specjalny krem uśmierzający ból, który wykorzystuje się przy wykonywaniu wielu procedur medycznych.

Kiedy nie można wykonać makijażu permanentnego?

Tak jak każdego zbiegu w salonie kosmetycznym, tak również makijażu permanentnego nie można wykonać w określonych sytuacjach. Podstawowym przeciwwskazaniem jest oczywiście ciąża i karmienie piersią, ale również uszkodzenie skóry w miejscu wykonania zabiegu, infekcje bakteryjne, wirusowe i grzybicze, choroby nowotworowe oraz trwające chemioterapie bądź radioterapie. Przed zrobieniem makijażu permanentnego należy powstrzymać się również w czasu miesiączki, po poparzeniu słonecznym oraz podczas gorączki i walki organizmu z infekcją.

Prawidłowo wykonany makijaż permanentny to nieoceniony komfort dla każdej kobiety. Wybór dobrego salonu i doświadczonej specjalistki będzie tutaj kluczowy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz