Artykuł sponsorowany

Rodzaje plomb oraz plombownice.

Rodzaje plomb oraz plombownice.

Plomby stanowią doskonały sposób na zabezpieczenie towaru, poprzez swoją wartość prewencyjną. Dlatego, że nałożona plomba, odpowiednio sygnowana, staje się gwarantem nienaruszalności plombowanych elementów. Nie zabezpiecza ona przed kradzieżą całości towaru, ponieważ nie taka jest jej rola, chroni ona przed podkradaniem części towaru lub ingerencją w dane urządzenie. Wszelkie jej naruszenie jest sygnałem, że zdarzyło się coś, co nie powinno mieć miejsca.

Zastosowanie plomb.

Plomby, oferowane przez firmę Otex, to forma zabezpieczenia w różnych sytuacjach. Jednym z najpopularniejszych zastosowań plomby, która dotyczy pośrednio każdego, jest zabezpieczenie liczników. Plomby takie są nakładane przez fachowców z danej firmy zarządzającej licznikiem, a każde ich naruszenie świadczy o ingerencji w stan licznika. Ta forma prewencji ma nie tylko uchronić firmę przed stratami, ale również zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców, które będzie wynikało z samowolki danego lokatora. Z podobnych powodów plomby znajdują zastosowanie choćby w transporcie. Nałożona plomba na towar, pakowany choćby w worki, ma dać pewność odbiorcy towaru, że nikt nie ingerował w jego zawartość czy strukturę. Podobną plombę zakłada się na drzwi paki, na której przewożone są wszystkie towary, w szczególności wtedy, gdy danego transportu nie można zabezpieczyć bezpośrednio plombami. W przypadku transportu międzynarodowego plomba na naczepę ma również uchronić przed nielegalnym przekraczaniem granicy przez osoby innej narodowości. Plomby stosuje się także w celu zabezpieczenia ważnych dokumentów, co do których chcemy mieć pewność, że nikt bez naszej wiedzy, nie będzie miał do nich dostępu. Naruszenie plomby wzbudza naszą czujność i jest znakiem, że ktoś jednak z nimi miał styczność. Zastosowanie plomb jest niezwykle szerokie i każdy, kto tylko ma życzenie, może użyć ich praktycznie wszędzie, od plombowania przesyłek, przez plombowanie przyczep, pomieszczeń, po dokumentację.

Plomby ołowiane i plombownica.

Plomby ołowiane należą do specjalnego rodzaju plomb, które znajdują zastosowanie praktycznie wszędzie. Ich niebywałymi zaletami są wysoka wytrzymałość i trwałość, stąd należą do najchętniej wybieranych, jeśli chodzi o zabezpieczanie istotnych elementów. Plomby możemy zamówić w formie okrągłym oraz w kształcie tulei. Najczęściej przekrój plomby tulejowej ma 8 mm średnicy. W przypadku tradycyjnych plomb ich przekrój rozpoczyna się od fi 8 mm, przez 10 mm, 12 mm, 14 mm po 16 mm, przy grubości ołowiu 5 mm. Niektóre firmy oferują cienkie plomby ołowiane o przekroju 10 mm, w grubości 4,2 mm. Plomby te pakowane w kartony i sprzedawane na wagę – 1 kg, przez 5 kg, po 10 kg.

Zaciskarka do plomb plastikowych i ołowianych zwana jest potocznie plombownicą. Z wyglądu przypomina obcęgi. Plombownica powinna być wykonana z wysokiej jakości stali i posiadać specjalne kamienie, służące do zacisku. Uchwyt, jakim są rączki, zapewnia stabilny i pewny chwyt, a sama czynność plombowania jest prosta i łatwa. Kamienie są odpowiednio cechowane danym znakiem, który sprawia, że dana plomba będzie nie do zastąpienia inną w przypadku jej zerwania. Plombownica opiera się o drut plombowniczy bądź żyłkę plombowniczą. Założenie plomby polega na umieszczeniu jej w plombownicy, przełożeniu w miejscu, gdzie ma zostać założona i zaciśnięciu z użyciem plombownicy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz