Artykuł sponsorowany

Rodzaje kopert zegarków

Rodzaje kopert zegarków
Obecnie rynek obfituje w niemalże nieskończoną różnorodność zegarków. Możemy przebierać zarówno w mechanizmach napędzających chód czasomierza (elektryczne bądź mechaniczne), jak i w ich wyglądzie. Cała ta różnorodność sprawia, że wybór właściwego zegarka może czasami wydawać się bardzo trudnym zadaniem. Czym kierować się podczas wyboru stylowego zegarka na rękę?


Jeżeli wiesz już, czy chcesz stać się posiadaczem elektronicznego, czy mechanicznego zegarka, czas na wybór koperty. Koperta to nic innego jak obudowa dla szkiełka, a jednocześnie szkielet całego zegarka – tłumaczy specjalista z salonu Zegarki24. Współcześnie dostępne są koperty w rozmaitych kształtach i kolorach, z czego najpopularniejsze niezmiennie są okrągłe czasomierze w złotej lub srebrnej oprawie. Trudno doradzać w kwestii wizualnych aspektów zegarka. Przyjrzyjmy się za to podziałowi kopert ze względu na materiał, z którego są wykonane.



Złote i platynowe koperty zegarków


Te dwa metale szlachetne należą do najbardziej cenionych materiałów na koperty, a jednocześnie są najdłużej stosowane w produkcji zegarków. Wynika to m.in. z łatwości modelowania kształtu koperty z platyny i złota. Koperty platynowe charakteryzują się dość dużym ciężarem i mają srebrzystobiałą barwę. Koperty ze złota są atrakcyjne również dzięki możliwości uzyskania różnych odcieni: od bieli przez żółć po delikatny róż.



Zegarki z tytanową kopertą


Tytan jest jednym z najpopularniejszych materiałów stosowanych do produkcji kopert czasomierzy.  Materiał ten jest ceniony szczególnie przez osoby o wrażliwej skórze, gdyż jest hipoalergiczny, dzięki czemu nie powoduje uczuleń ani podrażnień. Charakteryzuje się większą niż stal odpornością w stosunku do masy, jednak przez częsty kontakt z ubraniem koperta tytanowa może ulegać wybłyszczeniom i dość łatwo ją zarysować. Najczęściej spotykane są koperty tytanowe w odcieniu ciemnej szarości – wyjaśnia specjalista z firmy Demus.



Koperty ceramiczne


Spieki ceramiczne należą do wciąż najrzadziej stosowanych materiałów w produkcji kopert. Charakteryzują się wysoką twardością, są odporne na korozję, jednak nie są zbyt wytrzymałe w przypadku uszkodzeń mechanicznych. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że podobnie jak tytan, ceramika nie wchodzi w reakcje ze skórą człowieka i nie uczula. Koperty ze stopów ceramicznych występują w bardzo różnorodnych kolorach i wzorach, toteż najczęściej wykorzystywane są do projektów delikatnych i ozdobnych zegarków damskich.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz