Artykuł sponsorowany

Rodzaje betonu towarowego

Rodzaje betonu towarowego

Beton to jeden z podstawowych materiałów wykorzystywanych na budownictwie. Jest niezbędny przy powstawaniu większości budynków oraz innego rodzaju konstrukcji. Wykonuje się go przede wszystkim z cementu, wody i kruszywa. Jednym z typów tego materiału jest beton towarowy. Czym się on charakteryzuje i jakie jego rodzaje się wyróżnia? Przeczytaj tekst, aby się tego dowiedzieć.

Co to jest beton towarowy?

Betonem towarowym nazywamy produkt, który jest wytwarzany poza terenem budowy, w specjalistycznej firmie. Na miejsce powstawania budynku transportuje się go za pomocą przeznaczonych do tego samochodów. Wyróżnia się tym, że jego skład jest szczególnie precyzyjnie skomponowany – tłumaczy pracownik firmy Keramzyt SystemPoza podstawowymi materiałami dodaje się do niego zatem różnego rodzaju włókna oraz substancje mineralne i chemiczne, a dokładny zestaw składników zależy od producenta. Od zawartości poszczególnych dodatków zależy też rodzaj powstałego betonu.

Jakie rodzaje betonu towarowego można wyróżnić?

Różne typy betonu mają inne właściwości. Podstawowym kryterium jest ciężar produktu. W ten sposób można podzielić beton na ciężki, lekki lub zwykły. Każdy z wymienionych rodzajów ma inne parametry, a zatem różnią się też zastosowania surowca. Produkt ten można podzielić ze względu na wytrzymałość na ściskanie i na tej podstawie określa się jego klasę. Najczęściej wykorzystywany jest beton B-15 i B-20. Warto znać dokładnie właściwości produktu, bo to od nich zależy, do jakich celów zostanie on wykorzystany – z jednego rodzaju można wykonać ściany, a z innego podjazd czy inne elementy. Beton towarowy może być także samozagęszczalny, jeśli jednak nie staje się gęstszy pod własnym ciężarem, musi o to zadbać pracownik budowy.

Czy warto stosować beton towarowy?

Budowa domów i innych konstrukcji to bardzo odpowiedzialne zajęcie, bo od dobrze postawionego budynku zależy bezpieczeństwo jego użytkowników. Beton towarowy pomoże o to zadbać, dlatego że jest przygotowywany starannie według ustalonych receptur, podczas gdy produkt powstający na placu budowy może nie mieć oczekiwanych właściwości. W specjalistycznych zakładach używa się również składników lepszej jakości. Ta opcja jest też po prostu wygodniejsza i pozwala zaoszczędzić czas. Warto zatem zaopatrzyć się w beton towarowy od zaufanego producenta. W ten sposób ma się większą gwarancję jego wysokiej jakości, co jest niezwykle ważne, jeśli budowana konstrukcja ma być stabilna i bezpieczna. Dobierz beton najlepszy dla danego zastosowania i stwórz wytrzymałe konstrukcje, które przetrwają długie lata.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz