Artykuł sponsorowany

Renowacja felg aluminiowych

Renowacja felg aluminiowych

Renowacja felg aluminiowych to najczęściej jedyny sposób na przywrócenie im dawnego blasku. Dbając o samochód, nie można także zapominać o wyglądzie obręczy kół. Dlatego postanowiliśmy przybliżyć proces renowacji felg aluminiowych. Podpowiemy Wam, w jakich sytuacjach warto zdecydować się na renowację. Wyjaśniamy także, z jakich etapów składa się cały proces.

Kiedy warto poddać felgi aluminiowe renowacji?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy każde felgi aluminiowe można poddać procesowi renowacji. Decydując się na odnowienie felg, należy zastanowić się nad jej opłacalnością. W przypadku dobrej jakości, oryginalnych felg proces renowacji jest na pewno idealnym rozwiązaniem. Wysokiej klasy felgi gwarantują trwałość i mogą służyć niezawodnie przez wiele lat. W związku z tym okresowe odnawianie ich wyglądu jest bardzo dobrym pomysłem.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku słabej jakości felg. W ich przypadku warto dokładnie rozważyć opłacalność całego procesu. Może się bowiem okazać, że koszt renowacji felg przekroczy ich początkową wartość.

Jak przebiega proces renowacji felg?

Renowacja felg wymaga przede wszystkim ich odpowiedniego przygotowania do zasadniczej części prac. Pracownik zakładu zajmującego się renowacją obręczy musi przeprowadzić oględziny w celu wykrycia ewentualnych uszkodzeń mechanicznych. Renowacji mogą zostać poddane wyłącznie felgi, które nie mają uszkodzeń. W innym wypadku felga musi zostać wcześniej poddana procesowi prostowania.

Po ocenie stanu felgi specjalista wykonuje tzw. „odlakierowywanie” oraz piaskowanie. Celem tych zabiegów jest pozbycie się starej warstwy lakieru. Ponadto powierzchnia felgi musi zostać odpowiednio wyszlifowana. Na tym etapie niwelowane są wszelkie uszkodzenia, które powstały w wyniku korozji oraz pewne niedoskonałości powierzchni.

Po przygotowaniu powierzchni felgi specjalista nanosi podkład, którego zadaniem jest zabezpieczenie felgi przed korozją. Zastosowanie specjalnych podkładów o dużej rozlewności powoduje, że powłoka lakiernicza stanie się idealnie gładka. To znacznie podniesie walory estetyczne felg. Dopiero na tak przygotowaną powierzchnię można położyć nowy lakier. Bardzo ważny jest wybór odpowiedniej, sprawdzonej formuły lakieru, która zapewni nie tylko efektowny wygląd, ale także trwałość. A skoro mowa o trwałości, to należy omówić jeszcze jeden etap renowacji felg. Jest nim utrwalenie powierzchni lakieru po jego naniesieniu na felgę. Lakier termoutwardzalny powinien być wygrzany w specjalnym piecu w temperaturze 140-160 stopni. To zmienia jego właściwości i sprawia, że staje się on bardzo odporny na warunki drogowe. W ten sposób można znacznie podnieść trwałość efektu końcowego.

Proces renowacji felg wydaje się prostym zadaniem. Nic bardziej mylnego. Renowacja wymaga nie tylko odpowiedniego sprzętu, ale także wiedzy i doświadczenia. Wszystkie te atuty posiada firma Aluar felgimiechowska.pl z Bydgoszczy. Zakład zajmuje się profesjonalną naprawą felg oraz ich regeneracją.  Długa lista zrealizowanych zleceń jest najlepszą rekomendacją dla firmy Aluar.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz