Artykuł sponsorowany

Remont generalny - jak się do niego przygotować?

Remont generalny - jak się do niego przygotować?

Remont generalny to ogromne przedsięwzięcie - pochłania dużo pieniędzy, zajmuje sporo czasu i zwykle podczas jego trwania pojawiają się niemiłe niespodzianki. Można jednak przygotować się do niego odpowiednio wcześniej. Dzięki dobremu przemyśleniu różnych elementów i dobrej ekipie remontowej, masz szansę na terminowe prace, po których pozostaną jedynie pozytywne wspomnienia.

Dobra firma remontowa to podstawa

Dobrzy fachowcy są na wagę złota, zwłaszcza w budownictwie. Niestety na rzetelną firmę remontową trzeba poczekać, tak więc poszukiwania zacznij dużo wcześniej. Jak ją znaleźć? Najlepiej podpytać znajomych, którzy remont lub wykończenie mieszkania mają za sobą. Dzięki temu masz informację z pierwszej ręki oraz masz możliwość sprawdzenia efektów pracy. Czym jeszcze kierować się przy wyborze ekipy remontowej? Zwróć uwagę na poniższe kwestie:

  • Cena. Remont jest bardzo kosztownym przedsięwzięciem, dlatego zrozumiała jest chęć zaoszczędzenia. Pamiętaj jednak, że dobrzy fachowcy kosztują. Jeśli wykonawca zaproponował dużo niższą cenę niż konkurencja, to zanim go zatrudnisz, sprawdź jakie ma opinie - chociażby w internecie.
  • Umowa. Taki dokument będzie stanowił podstawę do ewentualnych reklamacji, dlatego zadbaj o to, by go sporządzić. Jeśli firma remontowa nie wyraża gotowości do podpisania umowy, lepiej z niej zrezygnować. Dobra firma, taka jak Awangarda Dominik Dadej, nie będzie mieć problemu z podpisaniem umowy.
  • Dostępność. Specjaliści w swojej dziedzinie są zwykle rozchwytywani i rzadko kiedy są dostępni “od teraz”. Jeśli firma, którą upatrzyłeś, ma wolne terminy zarówno teraz, jak i w ciągu najbliższych kilku miesięcy, to najprawdopodobniej nie bez powodu ma pustki w grafiku.

Kosztorys i niespodziewane wydatki

Przygotuj rozpiskę wszystkich zmian, które planujesz w mieszkaniu. Zorientuj się, ile będziesz potrzebować gotówki. Zapisz przybliżoną cenę również tak drobnych elementów jak listwy, czy wkręty. Pamiętaj, że podczas remontu zawsze wyskakują niespodziewane wydatki. Można przyjąć, że jest to około 10-15% całego budżetu. Jeśli wstępne szacunki pokażą ci, że przekroczyłeś budżet, zastanów się, czy możesz podzielić wydatki. Meble, firanki, czy mniejsz sprzęt AGD zawsze można dokupić później.

Wiosną, latem czy jesienią?

Jeśli planujesz remont generalny, to najlepiej wykonać go podczas ciepłych pór roku. Niektóre prace, np. malowanie ścian, wyburzanie ścian, wymagają wietrzenia pomieszczeń, o co najłatwiej będzie późną wiosną, latem lub wczesną jesienią. Z tego względu poszukiwania firmy remontowej warto zacząć już zimą.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz