Artykuł sponsorowany

Ręczne pozyskiwanie drewna - na czym polega usługa oferowana przez firmę Marleny Korszeń?

Ręczne pozyskiwanie drewna - na czym polega usługa oferowana przez firmę Marleny Korszeń?

Drewno to materiał wykorzystywany przez człowieka od wieków. Można wykonać z niego wiele przedmiotów – mebli, akcesoriów i ozdób. Wykorzystuje się je również do budowy oraz wykańczania domów, a także tworzenia małych konstrukcji architektonicznych, na przykład w ogrodach. Obecnie pozyskiwanie drewna odbywa się głównie mechanicznie, jednak nie zawsze jest to możliwe. Kiedy konieczne jest zastosowanie poziomu ręcznego pozyskiwania drewna? Na czym ono polega?

Pozyskiwanie drewna metodą ręczną

Poziom ręczny techniki pozyskiwania drewna oznacza wykorzystanie przez człowieka najprostszych narzędzi napędzanych siłą mięśni własnych, mięśni zwierząt lub siłą natury (np. ciążenie) w procesie produkcji. Chodzi tu między innymi o okrzesywanie drzew siekierą, ścinkę z użyciem piły ręcznej czy zrywkę konną. Usługi leśne Marleny Korszeń obejmują właśnie tego typu czynności. Ręczne pozyskiwanie drewna zastępuje użycie maszyn, gdy staje się ono niemożliwe.

Fachowcy podejmują decyzję o wyborze techniki na podstawie szczegółowej analizy aktualnej sytuacji z uwzględnieniem skuteczności sugerowanego rozwiązania. Prowadzenie tego rodzaju prac wymaga od specjalistów wdrożenia surowych procedur. Fachowcy z firmy Marleny Korszeń oznaczają i ogradzają teren wycinki drzew. Jeśli na wskazanym obszarze znajduje się droga publiczna, ustawiają odpowiednie posterunki ostrzegawcze. Dbają o to, by na bieżąco usuwać powalone na jezdnię drewno. Organizacja zrywki drewna jest szczególnie ważna również w górach.

Kiedy konieczne jest ręczne pozyskiwanie drewna?

Pozyskiwanie drewna metodą ręczną jest techniką wybieraną przede wszystkim na trudnodostępnych terenach. Aby uznać obszar za trudnodostępny, eksperci badają warunki środowiskowe i indywidualne cechy konkretnej lokalizacji. Usługi leśne Marleny Korszeń polegające na ręcznym pozyskiwaniu drewna przydają się w miejscach gęsto zalesionych, o grząskim gruncie lub o dużym kącie nachylenia, a także na terenach objętych ochroną, gdzie nie wolno wprowadzać maszyn silnikowych.

Ręczna wycinka drzew jest stosowana również wtedy, gdy liczba przeznaczonych do ścięcia obiektów jest niewielka, w związku z czym sprowadzanie sprzętu byłoby nieopłacalne. Fachowcy wykorzystują te techniki także w przypadku prac na terenach zabudowanych, gdzie otaczające obszar wycinki budowle wykluczają użycie maszyn. Firma Marleny Korszeń zrzesza doświadczonych ekspertów, którzy chętnie udzielają klientom porad i konsultacji dotyczących wykonywanych przez firmę usług leśnych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz