Artykuł sponsorowany

Pustaki szalunkowe - zastosowanie przy budowie ściany. Wielobranżowe przedsiębiorstwo produkcji prefabrykatów Inbud

Pustaki szalunkowe - zastosowanie przy budowie ściany. Wielobranżowe przedsiębiorstwo produkcji prefabrykatów Inbud

Pustaki szalunkowe posiadają ogromne zastosowanie w nowoczesnym budownictwie. Jak sama nazwa wskazuje, sprawdzają się do szalunku, który służy do wznoszenia elementów o charakterze monolitycznym - jednocześnie nie wymaga to specjalnego deskowania. Jakie jeszcze jest zastosowanie pustaków szalunkowych? Dlaczego doskonale sprawdzają się do budowy ścian?

Czym są pustaki szalunkowe?

Pustaki szalunkowe wytwarzane są z betonu. Grubość ich ścian nie przekracza 4 centymetrów, a wnętrze jest puste, dzięki czemu przenoszenie ich nie jest kłopotliwe. W budownictwie pełnią funkcję szalunków traconych. Dzięki swoim właściwościom wystarczy je ułożyć, a następnie zalać betonem, by stworzyć wytrzymałą powierzchnię - znacznie przyspiesza to wykonywanie prac budowlanych. Ich użycie nie wymaga zastosowania deskowania, co dodatkowo obniża koszty całej inwestycji.

Zalety pustaków szalunkowych

Rozwiązanie to ma ogromną liczbę zalet, którą doceniają pracownicy budowlani. Wskazują oni przede wszystkim na dużą wytrzymałość na ściskanie, którą wyróżniają się pustaki wśród konkurencyjnych rozwiązań - tłumaczy pracownik producenta prefabrykatów budowlanych Inbud. Tego rodzaju pustaki posiadają również ogromną liczbę zalet wynikających z ochrony ich powierzchni przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych - w szczególności mrozu oraz wpływu wody.

Pustaki szalunkowe są bardzo lekkie, dlatego prace wykonywane z ich pomocą nie należy do ciężkich. Znacząco skraca to czas, który należy poświęcić na ich układanie, co przekłada się na przyspieszenie wykonania całej inwestycji. Czas można oszczędzić również przez zastosowanie gładkich pustaków - nie wymagają one tynkowania, wystarczy je wyszpachlować i pomalować.

Pustaki szalunkowe, a budowanie ścian fundamentowych

Ściany fundamentowe mogą być wznoszone bez konieczności zastosowania zaprawy - wystarczy użyć pustaków szalunkowych. W tej metodologii pustaki ustawiane są w ten sposób, by zachować odpowiednie przesunięcia spoin pionowych. Takie ściany murowane są tylko do wysokości metra, a całość musi zostać zalana betonem. Po zaschnięciu betonu można przystąpić do układania kolejnej warstwy.

Firma, Inbud z siedzibą w Jutrosinie, na terenie województwa wielkopolskiego, specjalizuje się w produkcji i sprzedaży wysokiej jakości wyrobów betonowych. Cechuje ją ponad trzydziestoletnie doświadczenie. W ofercie posiada nie tylko pustaki szalunkowe, ale także różnego rodzaje płyty, takie jak płyty stropowe WPS i kanałowe, a także płyty drogowe MON, PA-1 i YOMB. Dodatkowo oferuje sprzedaż betonu towarowego i prefabrykatów oraz krawężników drogowych, płyt korytkowych i drogowych, chodnikowych, słupów, szamb, nakryć czy fundamentów pod reklamy. Oferta obejmuje również sprzedaż ścian oporowych.

Opracowanie:
Jutrosin, Polna 9
tel. 602 486 733
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz