Artykuł sponsorowany

Psycholog, czy psychiatra dziecięcy? Do kogo udać się po pomoc?

Psycholog, czy psychiatra dziecięcy? Do kogo udać się po pomoc?

Okres dziecięcy jest szczególnie dynamicznym etapem życia. Może to rodzić różnorodne trudności zarówno dla samego dziecka, jak i rodzica. Młode osoby często uzależniają się od gier komputerowych i telefonów, a niekiedy nie radzą sobie ze stresem w szkole. W takiej sytuacji pomocna może okazać się wizyta u psychologa lub psychiatry. W poniższym artykule sprawdzamy, kiedy należy udać się do danego specjalisty.

Kiedy warto umówić się na wizytę do psychologa?

Młode osoby często większość czasu spędzają ze swoimi opiekunami, więc łatwo jest zauważyć u nich niepokojące zachowania. W sytuacji, gdy zauważy się pierwsze problematyczne objawy, warto zgłosić się do psychologa. Specjalista może pomóc między innymi, gdy dziecko ma:

  • zaburzenia lękowe,
  • zaburzenia odżywiania,
  • uzależnienia,
  • problemy z zachowaniem.

Co więcej, psycholog jest specjalistą, który potrafi nawiązać kontakt z dzieckiem i dzięki rozmowie może pomóc rozwikłać ciężką sytuację. Niekiedy zdarza się, że szczery dialog z psychologiem umożliwia zrozumienie przez dziecko problemu, co znacznie ułatwia dalszą terapię.

Jednym z miejsc, gdzie można umówić się na wizytę do specjalisty, jest Centrum Medyczne PSYCHE w Łodzi. Prywatna poradnia psychiatryczna zapewnia kompleksowe wsparcie psychologiczne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Co więcej, w placówce pracują wykształceni psychologowie, terapeuci i lekarze psychiatrzy, którzy dzięki ogromnemu doświadczeniu i indywidualnym podejściu do każdej osoby, potrafią rozwiązywać nawet najtrudniejsze problemy natury psychicznej.

Kiedy potrzebne jest spotkanie z psychiatrą?

Psychiatra jest lekarzem, który zajmuje się trudniejszymi zaburzeniami psychicznymi u dziecka. Warto umówić się do psychiatry, gdy rozmowa z psychologiem nie jest skuteczna, a dziecko wciąż nie radzi sobie z problemami. Niekiedy zdarza się, że psycholog może zlecić wizytę u psychiatry dziecięcego, który przeprowadzi szczegółowy wywiad z dzieckiem i zleci dalsze leczenie.

Czasem zdarza się, że psychoterapia nie wystarcza do zlikwidowania zaburzeń psychicznych u dziecka. W takiej sytuacji specjalista może przepisać leki, które umożliwiają leczenie trudniejszych przypadków, takich jak depresja, czy nerwica.

Warto dodać, że wczesne zdiagnozowanie problemów na tle psychicznym u młodej osoby może pomóc nie tylko sprawnie się ich pozbyć, ale też zlikwidować możliwość pojawienia się podobnych objawów na dalszych etapach życia. Ponadto wizyty u specjalisty znacznie poprawiają komfort życia młodych osób i ułatwiają im codzienne funkcjonowanie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz