Artykuł sponsorowany

Przemysłowe zbiorniki ze stali nierdzewnej. Charakterystyka

Przemysłowe zbiorniki ze stali nierdzewnej. Charakterystyka

Zbiorniki przemysłowe są obecnie stosowane w wielu różnych branżach. Przedsiębiorcy, którzy poszukują produktów o szerokim zastosowaniu, zazwyczaj wybierają te, które zostały wykonane ze stali nierdzewnej. Oprócz wysokiej trwałości mają one wiele innych zalet. W jakich przypadkach jest to najlepsze rozwiązanie i co dokładnie wpływa na stale rosnącą popularność tych produktów?


Zbiorniki ze stali nierdzewnej – zalety wynikające z ich wyboru

Zbiorniki wykonane ze stali nierdzewnej stanowią idealne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorstwa – niezależnie od branży. Można je stosować jako elementy:

  • produkcyjne,
  • przeznaczone do magazynowania.
Specjalista z firmy NOVA Process Industrial Integrator zauważa: Dzięki materiałowi, z którego zostały wykonane zbiorniki, mogą być skutecznie wykorzystywane wszędzie tam, gdzie bardzo ważne jest zachowanie podwyższonego standardu higienicznego. Dotyczy to między innymi przemysłu spożywczego oraz farmaceutycznego. W tych branżach użycie standardowych zbiorników ze zwykłej stali jest niemożliwe. Z powodzeniem wykorzystuje się je również w tych zakładach, gdzie liczy się zachowanie, gdzie istnieje podwyższona możliwość występowania korozji.

 

Uniwersalne rozwiązanie dla każdej branży

Szeroki zakres zbiorników ze stali nierdzewnej, które proponują producenci, pozwala na dopasowanie ich do każdego rodzaju prowadzonych działań. To jedna z tych cech, która
w zdecydowanym stopniu wpływa na popularność tego rozwiązania. Podstawowym celem wykorzystania tych produktów jest przede wszystkim magazynowanie różnego rodzaju substancji i materiałów. Na rynku dostępne są także modele transportowe, które mogą być przenoszone za pomocą wózka widłowego. Jeżeli magazynowany produkt wymaga odpowiedniej kontroli temperatury, wówczas warto wybrać  zbiorniki termoizolowane, które posiadają dodatkowy płaszcz zapewniający kontrolę temperatury.

Bardzo ciekawą opcją jest wyposażenie segmentowe ze stali nierdzewnej. Dzięki unikatowej konstrukcji takiego zbiornika pozwala on na jednoczesne magazynowanie aż trzech różnych substancji, czy materiałów niezależnie od siebie.

 

Estetyka zbiorników i utrzymanie ich w czystości

Stal nierdzewną można poddać procesowi polerowania - niesie to istotne zmiany zarówno w jej wyglądzie, jak i funkcjonalności. Wypolerowana powierzchnia w znaczącym stopniu ogranicza osadzanie się wszelkich drobin, a to z kolei wpływa na skuteczne i dokładne mycie zbiornika. To z kolei przekłada się na kwestie higieniczne.

Na rynku dostępne są różnego rodzaju zbiorniki ze stali nierdzewnej, które charakteryzują się zmiennymi parametrami. Bardzo często ich przeznaczenie jest dokładnie określone. Podczas wyboru odpowiedniego modelu należy pamiętać, aby nie sugerować się wyłącznie ceną produktu, ale przede wszystkim jego właściwościami oraz jakością. Wytrzymałe modele z lepszej jakości materiałów dają możliwość ich użytkowania nawet do 30 lat.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz