Artykuł sponsorowany

Prospekty piszczałkowe w kościele z firmą Astorg

Prospekty piszczałkowe w kościele z firmą Astorg

Kościoły to wyjątkowe budowle, które wciąż są wznoszone zgodnie z koncepcją sprzed wieków. Właśnie z tego względu architekci i projektanci dostosowują wszelkie zewnętrzne, ale również wewnętrzne elementy świątyni do jej monumentalnego stylu. W każdym kościele muszą znaleźć się oczywiście organy. I choć te instrumenty występują już w cyfrowej wersji, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby swoim wyglądem przypominały barokową czy też gotycka tradycję.

Czym są prospekty piszczałkowe?

Można powiedzieć, że prospekty piszczałkowe są niejako sprytną zabudową organów cyfrowych. To właśnie dzięki nim z nawy kościelnej można podziwiać wyjątkowy kunszt organowy, który harmonizuje z podniosłym klimatem, panującym w świątyni. Prospekty piszczałkowe powinny pojawić się w kościele nie tylko ze względów estetycznych, ale również z uwagi na możliwość odpowiedniej akustyki pomieszczenia i uzyskania jak najpiękniejszego brzmienia organów.

O wyjątkowy wygląd, który podkreśli wyjątkowość instrumentu muzycznego, może zatroszczyć się firma Astorg, która jest autoryzowanym sprzedawcą włoskiego producenta organów cyfrowych Viscount, uznawanego za jednego z prekursorów organowej historii muzycznej w wersji cyfrowej. Firma Astorg ma swoją siedzibę w Międzyborowie koło Warszawy i wychodzi naprzeciw swoim klientom, oferując im wysokiej jakości organy w najnowszej technologii, ale również wspomniane wcześniej prospekty piszczałkowe.

Dlaczego warto zdecydować się na prospekty piszczałkowe?

Jak już zostało wcześniej wspomniane, prospekty piszczałkowe wpływają na monumentalny wygląd organów kościelny, a jednocześnie są sposobem na sprytne ukrycie nagłośnienia, które zdecydowanie nie wpisze się w podniosły klimat, który najczęściej panuje w świątyni. To jednak niejedyne powody, dla których warto zdecydować się na prospekty piszczałkowe. Warto bowiem zauważyć, że wiele frontonów piszczałkowych jest dekorowanych różnorodnymi wieżyczkami, kwiatonami i innymi ornamentami, a nawet ruchomymi wieżyczkami, które są dopełnieniem przyciągającej licznych turystów kościelnej architektury.

Prospekt piszczałkowy jest więc doskonałym sposobem na udoskonalenie organów cyfrowych do tradycyjnego wyglądu wyjątkowego instrumentu muzycznego, który gości nie tylko w kościołach, ale również w salach koncertowych, a nierzadko również w innych instytucjach publicznych, które są nawiązaniem do stylu barokowego czy też gotyckiego.

Opracowanie:
Sade Budy, Jana III Sobieskiego 10
tel. 603 034 634
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz