Artykuł sponsorowany

Progresywne soczewki premium. Dlaczego warto rozważyć taką opcję?

Progresywne soczewki premium. Dlaczego warto rozważyć taką opcję?

Nawracające bóle głowy przy czytaniu, osłabiony obraz w nocy, nadwrażliwość na naturalne i  sztuczne światło, charakterystyczne mroczki, a także konieczność wytężania wzroku przy pracy na komputerze czy jeździe samochodem – to typowe objawy prezbiopii, którą zwie się potocznie starczowzrocznością. Pojawia się ona najczęściej u osób po 40. roku życia, kiedy to naturalne procesy starzenia wpływają na problemy z ostrym widzeniem. W takim przypadku ważne jest stawienie się na badanie wzroku u optometrysty lub okulisty, a następnie dobranie właściwych szkieł korekcyjnych. Prawdziwą rewolucją w dziedzinie korekcji prezbiopii są zaś soczewki progresywne. Jak one działają i jak rozróżnić słabej klasy wyroby od tych wykonanych w standardzie premium?

O soczewkach progresywnych słów kilka

Zanim zdradzimy, dlaczego zakłady optyczne polecają zawsze wybór soczewek progresywnych premium, które tworzone są w innowacyjnych technologiach, warto wiedzieć, jak tego typu szkła korekcyjne działają. Przede wszystkim tzw. progresy wyróżniają się specyficzną konstrukcją, gdzie ich górna część odpowiada za widzenie w dal, środkowa za widzenie obiektów na odległościach pośrednich, a dół za widzenie bliży. Dzięki temu osoba cierpiąca na prezbiopię nie musi wyposażać się w kilka par okularów, w tym te do komputera, czytania, jazdy samochodem czy codziennej aktywności. Szkła progresywne rozwiązują bowiem kilka problemów z ostrością widzenia, stając się wyrobami uniwersalnymi.

Dodać warto, że progresy umożliwiają korektę różnorodnych wad wzroku, takich jak krótkowzroczność, dalekowzroczność czy astygmatyzm. Ponadto można do takich szkieł dobrać dowolne oprawki w modnym stylu, nawet od znanych domów mody, a brak potrzeby korzystania z dwóch par okularów dobrze wpływa zarówno na komfort użytkownika, jak i na jego portfel.

Dobrze dobrane soczewki progresywne nie muszą kosztować majątku, jednocześnie pozwalając na rezygnację z wykorzystywania każdego dnia dwóch par okularów. Każdy pacjent ze starczowzrocznością powinien jednak wiedzieć, że jakość tego typu szkieł znacznie wpływa na zakres poprawy widzenia. To dlatego optycy z Zakładu Optycznego Anny Stanisławek z Wrocławia polecają zakup soczewek progresywnych premium, które są znacznie lepsze jakościowo od progresów konwencjonalnych.

Soczewki progresywne premium – lepsza jakość za niewiele większe pieniądze!

Mitem jest to, że konwencjonalne soczewki progresywne są znacznie tańsze od soczewek progresywnych premium. Cena różni się najczęściej o kilkanaście procent, przy wyraźnej rozbieżności, jeśli chodzi o jakość. Tańsze progresy często nie spełniają bowiem oczekiwań użytkowników, którzy niekiedy wolą nawet wrócić do użytkowania dwóch lepszych par okularów. Nie muszą oni jednak wybierać takiego niewygodnego rozwiązania. Soczewki progresywne premium uznanych na świecie marek rozwiązują wiele problemów, gwarantując najwyższy komfort użytkowania i jakość widzenia przy naprawdę atrakcyjnej cenie. Czym zatem wyróżniają się progresy o podwyższonym standardzie? Do ich zalet zalicza się:

  • szersze pole widzenia i mniej zniekształceń obrazu w porównaniu z konwencjonalnymi soczewkami progresywnymi,
  • redukcja utrudniającego skupienie efektu pływania obrazu,
  • płynne i łagodniejsze przejścia między poszczególnymi strefami widzenia (do bliży i dali),
  • szybszy proces adaptacji w porównaniu z konwencjonalnymi soczewkami – trwa on nawet zaledwie kilka godzin bez bólu głowy i rozkojarzenia,
  • redukcja zmęczenia przy czytaniu małych druczków czy też książek, co niestety nie jest zapewniane w przypadku gorszych progresów,
  • gwarancję prawidłowej ostrości widzenia podczas ruchu, a nawet w dynamicznie zmieniających się warunkach otoczenia,
  • wyeliminowane odruchowego nienaturalnego układania głowy przy zmianie patrzenia na obiekty bliskie i dalekie – jest to jeden z minusów standardowych soczewek progresywnych,
  • wyposażenie w innowacyjne powłoki np. blokujące ponad 98% promieniowania UVB i 85% promieniowania UVA,
  • wyposażenie w nanopowłoki z filtrami absorpcyjnymi, polaryzacyjnymi oraz antyrefleksyjnymi,
  • wyposażenie w powłoki ochronne, dzięki którym szkła nie są podatne na zarysowanie i z łatwością utrzymuje się je w idealnej czystości.

Innowacje technologiczne w produkcji soczewek progresywnych

Jak już wspomniano, na rynku spotkać można się z lepszymi i gorszymi w swojej klasie soczewkami progresywnymi. Wyścig technologiczny w branży optycznej jest zaś bardzo wyraźny, a marki światowego uznania z roku na rok opracowują coraz to bardziej innowacyjne technologie.

Wielu producentów we współpracy z dystrybutorami – zakładami optycznymi – oferuje wyroby, przy których zakupie pacjent może w indywidualny sposób dostosować parametry ustawienia szkieł do własnych potrzeb. Modelowanie stref widzenia odbywa się zatem w taki sposób, by były one zbieżne z zakresem wady czy nawet z cechami anatomicznymi twarzy oraz oczu. Takie podejście pozwala osobie korzystającej ze szkieł progresywnych odzyskać dawną sprawność i zagwarantować wysokie zadowolenie. Dobrze dobrane soczewki progresywne premium nadają życiu nowych kolorów! 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz