Artykuł sponsorowany

Profesjonalne wyposażenie warsztatów, stacji kontroli pojazdów i myjni

Profesjonalne wyposażenie warsztatów, stacji kontroli pojazdów i myjni
Warsztaty samochodowe, stacje kontroli pojazdów czy myjnie mają specyficzne wyposażenie, które jest niezbędne do świadczenia usług na tym obszarze. Decydując się na tego typu inwestycję, należy zadbać o jej odpowiednie wyposażenie. W takich miejscach stosuje się wszelkiego rodzaju podnośniki warsztatowe. Sprawdź, co warto wiedzieć w tym zakresie.

Podnośniki warsztatowe - czym właściwie są?

Kompleksowe wyposażenie warsztatu, zarówno tego osiedlowego, jak i renomowanych zakładów, opiera się na podnośnikach warsztatowych, które stanowią podstawę wyposażenia. Jak wskazuje nazwa, ich zadaniem jest pomoc w podnoszeniu masywnych obiektów, najczęściej zatem podnośniki kojarzymy z warsztatami samochodowymi.

Podnośniki warsztatowe podlegają pewnej klasyfikacji. Dzieli się je ze względu na przeznaczenie oraz wykorzystywaną technologię. Mimo tego, że podnośniki samochodowe są najbardziej powszechne, to jednak nie są jedyne, które są używanej w branży.

Rola podnośników warsztatowych i ich rodzaje

Jak już wspomniano, podnośniki warsztatowe mają różne przeznaczenie. Podnośniki samochodowe wykorzystuje się głównie do prac w warsztacie. Istnieją również podnośniki motocyklowe, które są znacznie mniejsze - ich udźwig jest również mniejszy. Wyróżnia się też podnośniki skrzyni biegów, które cechują się dość specyficznym kształtem. Znane są również podnośniki niskoprofilowe, które działają tak, że spód podnoszonych obiektów jest widoczny.

Producentem różnego rodzaju podnośników jest firma Eskapol z Warszawy.

Gdzie podnośniki warsztatowe znajdują swoje zastosowanie?

Jedną z podstawowych funkcji podnośników warsztatowych jest podnoszenie obiektów o dużej masie - w szczególności pojazdów. Istotną zaletą tych podnośników jest nie tylko to, że potrafią unieść ciężki obiekt, ale również utrzymać go w górze przez dłuższy czas.

Podniesie pojazdów jest zwykle niezbędne do przeprowadzenia diagnostyki, czy wykonania prac naprawczych. Znajdowanie się pojazdu na wysokości, znacznie ułatwia mechanikowi pracę nad danym samochodem. Podnośniki są więc dogodnym ułatwieniem, a dodatkowo nie naruszają danego obiektu. Za ich pomocą możemy podnieść nie tylko cały pojazd, ale również jakąś ich część, aby dostać się do skrzyni biegów, czy silnika.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz