Artykuł sponsorowany

Profesjonalne usługi legalizacji wag oferowane przez firmę Naprawa Wag Robert Głosek

Profesjonalne usługi legalizacji wag oferowane przez firmę Naprawa Wag Robert Głosek

Wagi są stosowane w bardzo wielu branżach, począwszy od sklepów, poprzez magazyny, a skończywszy na laboratoriach i zakładach produkcyjnych. Wszędzie tam gdzie trzeba zważyć towar, trzeba posiadać zalegalizowaną wagę, która jest niczym innym jak potwierdzeniem, czy urządzenie dokonuje prawidłowych pomiarów i mieszczą się one w granicy błędu. Sprawdź, dlaczego warto skorzystać z usług formy Naprawa Wag Robert Głosek i oddać wagę do legalizacji.

Na czym polega proces legalizacji wagi?

Waga towarzyszy człowiekowi od bardzo dawna. Nigdy było to jedyne urządzenie, które umożliwiło zakup odpowiedniej ilości towaru, gdyż różne produkty nie były jak dziś masowo pakowane w specjalne opakowania, na których widnieje już informacja na temat wagi. Takie stan rzeczy nie oznacza, ze dzisiejsze nie są już potrzebne. Wręcz przeciwnie. W ramach rozwoju nowych technologii, powstały nowe rodzaje wag, które są dużo bardziej dokładniejsze, niż to miało miejsce niegdyś i nada wykorzystywane są w bardzo wielu celach. Wagi bardzo dokładne, analityczne są stosowane zarówno w laboratoriach, zakładach produkcyjnych i jubilerskich.

Z kolei wielkogabarytowe wagi są montowane w magazynach, a także zakładach produkcyjnych. Współczesny błąd pomiarowy standardowego urządzenia sklepowego wynosi około 5 g, a magazynowego o znacznie większych gabarytach znajduje się  w przedziale od 20 do 50 kg i podczas legalizacji wagi, sprawdza się, czy faktycznie dokładność wagi mieści się w danym przedziale. Nad prawidłowością przeprowadzania legalizacji pierwotnych i wtórnych czuwa Główny Urząd Miar, który może dokonać kontroli. Legalizacja wag podlega określonym przepisom prawa i może być przeprowadzana przez certyfikowane firmy, posiadające specjalne uprawnienia, jak Naprawa Wag Robert Głosek.

Jak często trzeba dokonywać legalizacji wagi?

Nie ważne na jak dużą skalę prowadzisz działalność, to musisz posiadać zalegalizowaną wagę i dokonywać jej regularnych przeglądów. Urządzenie ważące określa wagę towarów z dokładnością, która jest określona na tabliczce znamionowej. Pierwotna legalizacja jest przeprowadzana przez wprowadzeniem urządzenia do obrotu i jest ona ważna przez okres 35 miesięcy, który zaczyna się od 1 grudnia roku, w którym ją wyprodukowano. Zaś wtórna legalizacja jest objęta krótszym przedziałem czasowym, który wynosi  25 miesięcy. Kolejne przeglądy techniczne i serwisowe musza być wykonane licząc od 1 dnia miesiąca, w którym odbyła się poprzednia legalizacja. Jeżeli wykonasz legalizację to otrzymasz stosowny dokument i na urządzenie zostanie naklejony specjalny hologram z datą wykonania badania technicznego. Brak legalizacji wagi może grozić karami finansowymi, a także wpływa negatywnie na kształtowanie wizerunku Twojej firmy, gdyż klienci nie są pewni czy nie chcesz ich oszukać.

Trzeba pamiętać, również, że jeżeli w Twojej wadze uszkodzone zostaną cechy zabezpieczające, oznacza to utracenie legalizacji. Jeżeli chcesz przeprowadzić legalizację swojej wagi, to warto udać się do sprawdzonej i doświadczonej firmy Naprawa Wag Robert Głosek z Ostrołęki w województwie mazowieckim, która kompleksowo przygotowuje wszystkie rodzaj wag do legalizacji poprzez kalibrowanie, usuwanie zanieczyszczeń i przeprowadza badanie techniczne. Oprócz tego, w tej firmie możesz skorzystać z usług naprawy wag, w skład których wchodzi m.in.: naprawa siłowników w wagach I i II klasy dokładności, kompensacja temperaturowa, wymiana tensometrów, naprawa i programowanie wszystkich typów modułów wagowych oraz spawanie, szlifowanie, frezowanie, nawiercanie platform wagowych. 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz