Artykuł sponsorowany

Profesjonalna rewitalizacja nasadzeń

Profesjonalna rewitalizacja nasadzeń

Tysiące terenów zielonych w polskich miastach, wymaga przeprowadzenia specjalistycznych działań dotyczących rewitalizacji nasadzeń. Mowa o skwerach, parkach, ogrodach przed szpitalami i urzędami, czy też o reprezentacyjnych przestrzeniach przed zabytkami, w tym pałacami. Dzisiaj nowoczesna urbanistyka, a także dziedzina projektowania krajobrazu, w dużej mierze stawiają na odnawianie terenów zielonych publicznych oraz komercyjnych. Dowiedz się zatem, jakie firmy podejmują się takim wyzwaniom.

Zadanie dla gospodarstw szkółkarskich!

Dlaczego gospodarstwa szkółkarskie, najlepiej sprawdzają się przy pracach rewitalizacyjnych związanych z nasadzeniami? Przede wszystkim dlatego, że to ich właściciele i pracownicy, wyróżniają się szeroką wiedzą botaniczną, szkółkarską, rolną, ogrodniczą, gleboznawczą, materiałoznawczą, czy też urbanistyczną i architektoniczną. Doskonale wiedzą oni zatem jakie rośliny powinny wzrastać, na jakim terenie, a także które gatunki dobrać, aby idealnie harmonizowały się z otoczeniem, bądź wyróżniały się na jego tle, stając się prawdziwą wizytówką.

Warto podkreślić to, że gospodarstwa szkółkarskie, posiadają niezbędną wiedzą, a także sprzęt do realizowania przepięknych nasadzeń w parkach, na rondach, skwerach, czy przed różnymi reprezentacyjnymi obiektami. Należy również wspomnieć o tym, że zawsze gwarantują one także własne rośliny iglaste i liściaste, które wzrastały na proekologicznych uprawach, dzięki czemu są znacznie odporniejsze na warunki atmosferyczne, wirusy, szkodniki oraz inspekty, niż krzewy oraz drzewa, oferowane przez sklepy ogrodnicze, stawiające na masową sprzedaż niskich gatunkowo odmian.

Od kilku lat urzędy miejskie, powiatowe, a także wojewódzkie, przeznaczają olbrzymie środki finansowe, na odpowiednie działania projektowania krajobrazu. Istotne jest zatem dostrzeżenie dużej roli, jaką w poprawie estetyki przestrzeni urbanistycznych mają gospodarstwa szkółkarskie. Wiele z nich swoją pomocą – nie tylko handlową – obejmuje także klientów indywidualnych. Tak jest w przypadku Gospodarstwa Szkółkarskiego Andrzeja Krzysiaka!

Proces rewitalizacji nasadzeń

Rewitalizacja nasadzeń to bardzo złożony proces, który warto opisać w uproszczeniu. Pierwszym etapem zawsze jest wizja lokalna, analizy gleboznawcze, a także te dotyczące dziedzin projektowania krajobrazu. Po uzyskaniu wielu danych dotyczących m.in. poziomu nasłonecznienia obszaru, rodzaju globy, ilości średnich opadów w danym miesiącu, czy też po określeniu stylu ogrodniczego, jaki będzie najlepiej odpowiadał danemu terenowi, przechodzi się do działań wykonawczych. Mowa o wymianie gruntu, czasem instalowania nawodnienia, a przede wszystkim o sadzeniu krzewów, czy drzewek. Wbrew pozorom nie muszą to być odmiany charakterystyczne dla naszej strefy klimatycznej. Często wybierane są gatunki roślin, które ożywią szare przestrzenie miast. W ostatnich latach można spotkać w parkach, czy na skwerach azalie japońskie o intensywnych ciemnoróżowych kwiatach, mrozoodporne barwinki pospolite, czy też cyprysiki groszkowe o cienkich, sznurkowałeczkowych pędach! 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz