Artykuł sponsorowany

Produkcja i sprzedaż wyrobów tartacznych z dębu

Produkcja i sprzedaż wyrobów tartacznych z dębu

Polski rynek tartaczny z roku na rok staje się coraz bardziej innowacyjny, co skutkuje  obrotem olbrzymią ilością produktów drzewnych, w ciągu roku. Cała branża w ostatnich latach wzrosła o kilkanaście procent, a to przyczyniło się do zwiększonego eksportowania towarów do krajów sąsiadujących z naszym krajem. Warto bowiem wiedzieć, że Polska jest jednym z liderów jakościowego produkowania i dystrybuowania wyrobów tartacznych – zwłaszcza z drzewa dębowego!

Wyroby tartaczne z dębu

Za wyroby tartaczne uznaje się zarówno drewno osuszone oraz poddane procesowi fitosanitarnemu, a następnie pociętego bez dalszej obróbki, jak i z nią. Drugi typ produktów to najczęściej drewna konstrukcyjne, takie jak: więźba dachowa, łaty dachowe, kontrałaty, tarcica obiciowa lub strugana, krawędziaki, listwy, deski meblarskie, czy innego typu wyroby, które wykorzystywane są w budownictwie, wnętrzarstwie, czy też energetyce. Warto bowiem wiedzieć o tym, że dzisiaj nowoczesne tartaki, wyposażone w odpowiedni sprzęt, a także, które wdrożyły wysokie standardy proekologiczności i wydajności, są w stanie wykorzystywać różnego rodzaju ubytki procesów tartacznych, m.in. na potrzeby ogrzewania budynków.

Wracając jednak do kwestii wyrobów tartacznych, warto wiedzieć, że jednymi z najlepszych gatunkowo są te z dębu. Drewno dębowe może być obrabiane tylko przez wyspecjalizowanych pracowników o bardzo szerokiej wiedzy. Musi być ono bowiem precyzyjnie cięte, czy szlifowane, ponieważ zalicza się do produktów najwyżej jakości technicznej i zapewniające wysoką estetykę. Warto wiedzieć to, że z dębiny produkuje się meble, czy też podłogi, a jest to możliwe dzięki świetnym właściwością poddawania się procesom przetwórczym. Drewno to łatwo jest ciąć, wyginać, sklejać czy też barwić, dlatego zapotrzebowanie na nie rośnie zarówno na rynku polskim, jak i ogólnoeuropejskim!

Rozwój branży dzięki innowacyjnym tartakom

Obecnie wiele tartaków upada, dlatego że nie są w stanie zainwestować w drogi i innowacyjny sprzęt pozwalający na wdrożenie zautomatyzowanych procesów produkcyjnych. Nie znaczy to jednak tego, iż cała branża przeżywa kryzys. Wręcz przeciwnie, coraz więcej podmiotów staje się innowacyjnymi przedsiębiorstwami, które nawiązują nawet współpracę z zagranicznymi kontrahentami – zarówno w ramach importu drzewa i wyrobów tartacznych, jak i ich eksportu. Tym w lokalnym środowisku branżowym, wyróżnia się Zakład drzewny L. Panas, który w Szczebrzeszynie, obsługuje zarówno klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Warto przy tym wiedzieć, że jest to jedna z nielicznych firm, która może pochwalić się prawdziwą ekspercką wiedzą dotycząca drewna dębowego. Produkowane i dystrybuowane z niego wyroby, są przez tę firmę, już od ponad 18 lat! Szybkość realizacji zamówień i bezpieczeństwo transportu, gwarantowane!

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz