Artykuł sponsorowany

Procedury legalizacji wag z firmą Agaw

Procedury legalizacji wag z firmą Agaw

Za legalizację wag uznaje się potwierdzenie certyfikatami przez Urząd Miar, tego, iż dany produkt jest precyzyjny i waży dane towary z określoną dokładnością umieszczoną na tabliczce znamionowej. Jest to bardzo ważne w wielu branżach – między innymi sklepowych, a także magazynowych i transportowych. Warto przy tym wiedzieć, że dla wag sklepowych dokładność powinna wynosić do 5g, a dla urządzeń magazynowych do 20g! O legalizację wagi można zadbać z firmą Agaw.

W jaki sposób przeprowadzana jest legalizacja wag?

Proces legalizacji wag polega na współpracy z profesjonalną firmą, która wyszkoliła się w tego typu usługach. Po odebraniu od klienta urządzeń, są one kalibrowane, naprawiane i konserwowane w odpowiednio przygotowanym pod kątem technologicznym warsztacie. Istotne dla prawidłowego działania danych urządzeń jest również ich czyszczenie, a także szereg innych specjalistycznych działań związanych z legalizacjami. Warto przy tym wiedzieć, że najlepsze podmioty wykonujące tego typu usługi bardzo często są w stanie na czas przeprowadzania całej procedury, zaproponować w pełni sprawne i poświadczone odpowiednimi certyfikatami wagi zastępcze. Istotne jest także to, iż proces legalizowania wag, jest również związany z wystąpieniem o badania i testy do Urzędu Miar, który weryfikuje poprawność eksploatacyjną sprzętu. Po uzyskaniu potwierdzenia urzędowego, urządzenia trafia do klienta.

Rodzaje legalizowanych wag

Przed przystąpieniem do działań legalizowania wag przemysłowych, magazynowych, samochodowych, elektrycznych, czy tych do użytku rolnego – ważenie bydła, czy płodów rolnych – warto wiedzieć, że obecne przepisy standaryzują procedury na trzy kategorie. Pierwszą z nich jest legalizacja pierwotna. Mowa o niej wtedy, kiedy to producent wprowadza dany produkt do obrotu. Jest to jeden z wyznaczników, pozwalających na handel nowymi urządzeniami. Drugim typem legalizacji wag jest ta ponowna – mowa o niej w przypadku, kiedy legalizacja pierwotna straciła swoją ważność. Istotne jest przy tym to, iż legalizacja ponowna, nie może być przeprowadzana bez posiadania legalizacji pierwotnej – w przypadku wykrycia przez urząd kontroli takiego precedensu, właściciel może być narażony na bardzo wysokie kary finansowe. Ostatnim – trzecim – procesem legalizacji wag, jest ten dotyczący legalizacji jednostkowej. Jest to legalizacja pierwotna przyrządu pomiarowego, który jednak ma posiadać specyficzne przystosowanie, dla danej branży, czy działań. Wagi po legalizacji jednostkowej, są zatem urządzeniami specjalistycznymi o konkretnym, bardzo wąskim zastosowaniu.

Jakie podmioty zajmują się legalizacją wag?

Legalizacją wag na rynku polskim mogą zajmować się tylko uprawnione firmy, które współpracują zarówno z producentami urządzeń i części do nich, a także z Urzędem Miar. Właśnie dlatego należy pamiętać o znalezieniu odpowiednich specjalistów. Jednym z takich podmiotów, jest przedsiębiorstwo Agaw, które oferuje kompleksowe usługi legalizacji wag, a także ich serwisu, konserwacji, regeneracji itd. Dzięki pomocy doświadczonych fachowców biznesmeni przez następne dwadzieścia pięć miesięcy nie muszą martwić się o to, czy ich urządzenie działa prawidłowo. Na koniec warto podkreślić, że firma zajmuje się umieszczaniem wpisów w paszportach technicznych, które będą potwierdzeniem dopełnienia niezbędnych formalności. Klienci Agaw mogą liczyć także na dojazd do siedziby ich firmy.

Opracowanie:
Wrocław, gen. Kniaziewicza 21 lok. 22
tel. 605 417 698
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz