Artykuł sponsorowany

Pracownia Mikmed – diagnostyka USG

Pracownia Mikmed – diagnostyka USG

Badania ultrasonograficzne pozwalają na diagnostykę obrazową wielu narządów wewnętrznych. Ich atutem jest fakt, że można je wykonać u każdego – bez względu na wiek. W związku z tym warto zapoznać się z rodzajami badań USG oraz dowiedzieć się, jak często je wykonywać. Badanie obrazowe piersi, tarczycy, gruczołu krokowego i innych można przeprowadzić w pracowni diagnostycznej Mikmed w Przemyślu.

Rodzaje badań USG

Do najpopularniejszych badań USG zalicza się diagnostykę ginekologiczną, którą wykonuje się profilaktycznie, ale również w ciąży, oczywiście po to, by ocenić stan zdrowia dziecka. Kobiety powinny pamiętać również o regularnym badaniu piersi, natomiast panowie – gruczołu krokowego. Nie sposób nie wspomnieć tutaj również o ultrasonografii tarczycy, która odpowiada przecież za wiele istotnych procesów, zachodzących w ludzkim organizmie. Badanie USG pozwalają również na ocenę stanu tkanek miękkich, na przykład mięśni, a także węzłów chłonnych oraz naczyń krwionośnych. Dzięki temu możliwe jest obrazowe upewnienie się co do tego, że w ich obrębie nie występują żadne zmiany patologiczne.

Jak często robić USG?

Warto podkreślić, że USG jest badaniem diagnostycznym, które w wielu przypadkach pozwala na stosunkowo szybkie wykrycie zmian nowotworowych, dlatego też zwiększa szansę na wyleczenie. Diagnostykę ultrasonograficzną należy wykonywać zgodnie z zaleceniami specjalisty, ale należy pamiętać o tym, że niektóre osoby, na przykład z uwagi na historię chorób czy obciążenie genetyczne, powinny badać się częściej. Nie zmienia to jednak faktu, że istnieją zalecenia, dzięki którym pacjenci mogą profilaktycznie przeprowadzić badania obrazowe. USG piersi, ultrasonografię ginekologiczną czy jamy brzusznej należy wykonywać przynajmniej raz do roku. Badanie tarczycy warto natomiast wykonywać średnio co trzy lata.

Badania USG można przeprowadzić w pracowni ultrasonograficznej Mikmed. Osoby, które zdecydują się na skorzystanie z jej oferty, mogą sprawdzić stan jamy brzusznej, układu moczowego i gruczołu krokowego, tarczycy oraz szyi, a także tkanek miękkich, węzłów chłonnych oraz ślinianek. Do badania USG nie trzeba specjalnie się przygotowywać, wyjątkiem jest diagnostyka obrazowa w okolicach jamy brzusznej. W takiej sytuacji przynajmniej przez dobę należy powstrzymać się od spożywania produktów ciężkostrawnych, na sześć godzin przed wizytą u lekarza nie powinno się już niczego spożywać. Warto natomiast na dwie godziny przed badaniem wypić szklankę wody – dzięki temu narządy będą lepiej widoczne.

Opracowanie:
Przemyśl, 3 Maja 1
tel. 602 181 233
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz