Artykuł sponsorowany

Praca za granicą - dlaczego warto wyjechać do Austrii?

Praca za granicą - dlaczego warto wyjechać do Austrii?
W dzisiejszych czasach wielu Polaków decyduje się na wyjazd do pracy za granicę. Powodów może być wiele – często jest to chęć zaoszczędzenia na przykład w celu zakupu własnego mieszkania lub samochodu, niekiedy również zmusza nas do tego ciężka sytuacja finansowa w naszej rodzinie. Warto jednak pamiętać o tym, że wiąże się to z pewnym ryzykiem. Dlatego sprawę wyjazdu do tymczasowej pracy poza granicami kraju powinniśmy dokładnie przemyśleć. Obecnie coraz większą popularnością cieszy się Austria. Nic w tym dziwnego, gdyż kraj ten dynamicznie się rozwija pod względem ekonomicznym. Co warto wiedzieć o zatrudnieniu tymczasowym w Austrii? 

Na jaką pracę możemy liczyć? 

Oczywiście wiele zależy od naszych indywidualnych predyspozycji oraz kwalifikacji. Najczęściej jednak obcokrajowcy zatrudniani są w sektorze usług. W większych miastach, takich, jak Wiedeń, z łatwością znajdziemy pracę w gastronomii lub hotelarstwie. Podstawą jest tu jednak znajomość języków obcych – a w szczególności niemieckiego. Inne zawody, do których pełnienia często zatrudniani są Polacy to m.in.: dekarze, stolarze, spawacze, brukarze, malarze. 

Korzyści z pracy w Austrii

Głównym aspektem, który przyciąga Polaków do spróbowania swoich sił na rynku pracy w tym kraju, są atrakcyjne zarobki. Fachowcy w danym fachu mogą tam liczyć na znacznie korzystniejsze warunki zatrudnienia i wyższe wynagrodzenie. Dlatego też wiele osób decyduje się na podjęcie pracy w Austrii na stałe. Minimalne wynagrodzenie wynosi tam bowiem 1000 euro – w przełożeniu na złotówki otrzymujemy kwotę, która w naszym kraju niejednokrotnie kojarzy się już z pewnym luksusem. Bardzo często firma gwarantuje nam również zakwaterowanie, a więc jesteśmy w stanie maksymalnie zaoszczędzić pieniądze, jeżeli zbieramy na konkretną inwestycję. 

Jak szukać zatrudnienia w Austrii? 

Możemy zaryzykować i samodzielnie przeglądać ogłoszenia z ofertami pracy. Jest to jednak problematyczne, szczególnie, jeśli język niemiecki sprawia nam jeszcze trudności. Dodatkowo istnieje ryzyko, że zetkniemy się z oszustwem. Lepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług profesjonalnej agencji pracy – takiej, jak Carpe Diem Polska Operarius. Dzięki temu mamy gwarancję bezpieczeństwa i nieocenioną pomoc z kwestiami formalnymi – na przykład umową. Warto zaznaczyć, że w przypadku Austrii mamy do czynienia z umowami Arbeitsvertrag – czyli odpowiednikiem polskiej umowy o pracę – oraz Werkvertrag – tzw. umowa – zlecenie.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz