Artykuł sponsorowany

Powody, dla których warto oddawać metale kolorowe na skup

Powody, dla których warto oddawać metale kolorowe na skup

Czy wiesz, że recykling metali kolorowych przyczynia się do ograniczenia procesów zanieczyszczania środowiska naturalnego? Dzięki wzrastającej świadomości społecznej i coraz większej popularności ekologicznych trendów, coraz więcej osób decyduje się na oddanie niepotrzebnych przedmiotów. Przeczytaj, co dokładnie można zaliczyć do grupy metali kolorowych i dowiedz się, jakie są zalety przekazywania  ich na skup złomu.

Kilka słów o metalach kolorowych

Najprościej definiując, metale kolorowe to takie, które nie zawierają w sobie domieszek żelaza. Wbrew pierwszym skojarzeniom, nie są wielobarwne, ale bardzo łatwo można je rozpoznać po specyficznym połysku. Warto zaznaczyć, że istnieje wiele rodzajów metali nieżelaznych – każdy z nich charakteryzuje się nieco innymi właściwościami i zastosowaniami. Do najbardziej popularnych grup można zaliczyć:

  • ołów – najczęściej wykorzystywany jest w branży motoryzacyjnej oraz budowlanej. Może występować w postaci czystej (rury, pręty) lub tłustej.
  • mosiądz –  stop miedzi i cynku. Najpopularniejszy jest żółty (wykorzystywany np. w zamkach lub kłódkach) oraz pobielany (znaleźć go można w elementach sanitarnych oraz w ozdobach),
  • brąz – również jest stopem: składa się w głównej mierze z miedzi oraz z nieznacznych ilości innych pierwiastków,
  • aluminium – jeden z najbardziej popularnych surowców wtórnych, wykorzystywany w wielu branżach, między innymi w gastronomicznej (puszki, naczynia i sztućce) czy też motoryzacyjnej (obudowy silników),
  • miedź – wykorzystywana do produkcji kabli, pokryć dachowych czy też maszyn przemysłowych,
  • cyna – ciężki, lecz plastyczny metal używany głównie w przemyśle elektronicznym. 

Dlaczego recykling jest tak ważny?

Recykling metali kolorowych to wyzwanie przed którym stoi współczesny świat. Oddawanie ich na skup złomu, by mogły zostać ponownie przetworzone jest korzystne zarówno ze względu na możliwość dodatkowego zarobku jak i z uwagi na ekologię. Pozbywanie się niepotrzebnych sprzętów z gospodarstwa domowego w taki sposób – zamiast wyrzucania ich na śmietnisko – zmniejsza poziom zanieczyszczenia środowiska oraz pozwala na ochronę naturalnych zasobów Ziemi. Z kolei dla przedsiębiorców oznacza to możliwość zminimalizowania kosztów produkcji, dzięki czemu finalny produkt dla konsumenta jest zdecydowanie tańszy.

Oddawanie niepotrzebnych przedmiotów na złom – krok po kroku

Usunięcie niepotrzebnych przedmiotów z własnego gospodarstwa domowego w obecnych czasach jest wyjątkowo proste – istnieje mnóstwo punktów skupów złomu. Warto zaznaczyć, że niektóre przedsiębiorstwa – takie jak Raf-Mar FHU - dodatkowo oferują transport pod wskazane przez klienta miejsce. Oprócz tego, w firmie prowadzonej przez Rafała Wodnickiego, w przypadku oddawania większej ilości złomu możliwa jest negocjacja cen. Wystarczy więc tylko przygotować przedmioty i skontaktować się z firmą, zajmującą się surowcami wtórnymi.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz