Artykuł sponsorowany

Polisa na życie czy warto?

Polisa na życie czy warto?

Ubezpieczenie na życie to dodatkowa forma wsparcia finansowego, które w przypadku niepożądanych zdarzeń losowych może przyczynić się do poprawy naszego funkcjonowania. Wykup tego rodzaju polisy może być najważniejszą decyzją jaką podejmiemy w najbliższym czasie. Warto się więc zastanowić jaki zakres ma ona obejmować oraz jak wysoką składkę jesteśmy w stanie płacić miesięcznie lub w skali całego roku.

Czym jest ubezpieczenie na życie?

Ubezpieczenie na życie jest formą dodatkowej ochrony zdrowia i życia ubezpieczonego. W ramach wykupionej polisy ubezpieczyciel gwarantuje wypłatę świadczenia w sytuacji śmiertelnego wypadku, osiągnięcia określonego wieku lub w doznania uszczerbku na zdrowiu na skutek nieszczęśliwego wypadku. Ubezpieczenie na życie należy do grupy ubezpieczeń osobowych. Zgodnie z artykułem 805 Kodeksu Cywilnego zawarcie umowy ubezpieczenia na życie zobowiązuje zakład ubezpieczeń do wypłaty umówionej kwoty pieniężnej, renty lub innego świadczenia, które może być wypłacone w przypadku zajścia nieprzewidzianego wypadku w życiu ubezpieczonego. W zamian za taką gwarancję ubezpieczony zobowiązuje się do opłacania składki w wybranej przez siebie kwocie i formie.

Co obejmuje ubezpieczenie na życie?

Polisa na życie zgodnie ze swoją nazwą obejmuje ochronę przed wystąpieniem niepożądanych zdarzeń, które mogą mieć wpływ na życie ubezpieczonego. Należą do nich:

  • śmierć ubezpieczonego,
  • ciężka choroba,
  • leczenie w szpitalu,
  • niezdolność do wykonywania pracy lub samodzielnego funkcjonowania spowodowana nieszczęśliwym wypadkiem.

Przedstawione sytuacje znacząco wpływają na funkcjonowanie człowieka i warto się przed nimi zabezpieczyć. Zakres polisy na życie może być znacznie szerszy, a osoba, która chce zawrzeć polisę może ją ustalić z agentem ubezpieczeniowym. Może ona obejmować takie zdarzenia jak złamanie ręki, skręcenie kostki czy nawet zachorowanie na ciężką chorobę nowotworową. Poza standardowymi polisami dostępne są produkty, które łączą funkcję polisy ubezpieczeniowej z inwestycyjną. To oznacza, że w ramach ubezpieczenia można też oszczędzać na przyszłość.

Jaki jest koszt polisy?

Koszt polisy zależy od zakresu ubezpieczenia i to oznacza, że nie musi być ona droga. Do składowych, które wpływają na cenę należą: suma ubezpieczeniowa, zakres ochrony, okres ubezpieczenia, wiek osoby zawierającej polisę, stan zdrowia ubezpieczonego, wykonywany zawód oraz uprawianie sportów wyczynowych. Znacznie mniej zapłacimy za ubezpieczenie grupowe niż indywidualne.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz