Artykuł sponsorowany

Pokrycia dachowe - poznaj materiały, z jakich powstają.

Pokrycia dachowe - poznaj materiały, z jakich powstają.

Położenie dachu to koniec jednego z etapów budowy - jednego z najważniejszych, kończysz stan surowy! Dach powinien być trwały, solidnie i precyzyjnie położony. Ma przetrwać nie kilka, czy kilkanaście, ale kilkadziesiąt lat! Wiele zależy od odpowiedniego wyboru tworzywa. Sprawdź, jakie są rodzaje pokryć dachowych ze względu na wykorzystany do ich produkcji materiał!

Materiały wykorzystywane w pokryciach dachowych

Poznasz większość możliwości, kilka z najpopularniejszych opiszemy nieco szerzej, abyś wiedział, z czym możesz mieć do czynienia. Sprawdź, jakie są materiały wykorzystywane do pokryć dachowych!

Zaczynamy od popularnej i cenionej na rynku dachówki ceramicznej. Materiał powstaje po wypaleniu gliny, co go charakteryzuje? Przede wszystkim ogromna trwałość, są doskonałe w klimacie umiarkowanym, gdzie dość często dochodzi do zmian temperatur, warunków atmosferycznych i pór roku. Kolejna zaleta? Prosta naprawa w przypadku uszkodzeń. Dlaczego? Całość składa się z dość niewielkich elementów, co za tym idzie, wystarczy wymienić jeden z nich, a to ma także znaczenie w przypadku kosztów. Niestety są też wady. Przede wszystkim skomplikowany montaż, ale również zastosowanie niezwykle wytrzymałej, wysokiej jakości więźby dachowej, co niesie za sobą dodatkowe koszty.

Następny przykład również jest dość popularny wśród osób budujących swoje domy! Tak naprawdę to główna alternatywa ceramiki, o czym mowa? W tym akapicie gwiazdą jest dachówka betonowa! Na początku musimy Cię nieco zniesmaczyć, to mniej trwały wybór od tej ceramicznej. Nie oznacza to jednak, że “tandetny”, szczególnie w ostatnich latach, kiedy coraz to nowsze metody produkcji zwiększają trwałość tego rozwiązania. Wizualnie nie różni się praktycznie niczym od ceramiki, tak jak wcześniej, tutaj także masz do wyboru wiele wersji kolorystycznych. Dach betonowy to również spora masa, więźba musi być odporna! Najlepiej, kiedy wykona ją wraz z całym pokryciem dachowym profesjonalne przedsiębiorstwo. Sprawdź firmę Mentorbud, bo naprawdę warto, o czym wspominają jej klienci.

Pokrycia dachowe to nie tylko te dwie popularne propozycje wyżej. Coraz częściej stosuje się alternatywne rozwiązania, które nierzadko nie odbiegają od podstawowych trwałością, często są tańsze, a przy tym łatwe w montażu. Przykładem są dachówki bitumiczne, w których stosuje się rdzeń, najczęściej to masa celulozowa, włókno szklane lub tworzywo sztuczne. Rdzeń oblewa się masą asfaltową, a na całość nakłada się granulat mineralny. Czym ten rodzaj się charakteryzuje? Wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, odkształcenia, czy wilgoć. Co bardzo ważne, jest to dość lekki wybór, a więc nie wymaga dużych nakładów finansowych, przy budowie więźby dachowej. Pod względem estetycznym to najciekawsze rozwiązanie. Gont może być wycinany w przeróżne wzory, a barwa może być dosłownie dowolna!

Oczywiście to nie wszystkie propozycje, jest ich jeszcze kilka, również tych dużo mniej popularnych, oto przykłady:

  • blachodachówka - także bardzo popularna, stosowana od lat
  • płyty dachowe
  • papy i folie
  • masy dachowe
  • gont drewniany
  • strzecha
  • rzadko wykorzystywane łupki
  • ekologiczny, zielony dach

Dach? Tylko od profesjonalistów

Musisz mieć na uwadze wybór odpowiedniej firmy, która świadczy usługi dekarskie od lat. Tylko wtedy masz pewność, że nawet najcięższe do ułożenia, wymagające wiedzy i techniki materiały stworzą zespolony, solidny dach na dziesiątki lat eksploatacji. Wybierz przedsiębiorstwo, o którym wspominaliśmy powyżej, a na pewno się nie zawiedziesz! Oferują nie tylko montaż, ale także naprawę dachów, a nawet adaptację poddaszy!

Opracowanie:
Warszawa, Wał Miedzeszyński 235
tel. 607 119 390
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz