Artykuł sponsorowany

Pokonaj depresję z Pracownią Psychologiczną Test

Pokonaj depresję z Pracownią Psychologiczną Test

Przytłacza Cię codzienność i odczuwasz długotrwały spadek nastroju? Nie możesz zmobilizować się do wykonywania obowiązków, a rutyna stała się dla Ciebie męcząca? To wcale nie musi być przesilenie jesienno-zimowe – to może być depresja, którą może pomóc Ci zwalczyć Pracownia Psychologiczna Test z Pucka. Jak rozpoznać zaburzenia nastroju i dlaczego należy udać się do specjalisty?

Objawy depresji

Objawy depresji to nie tylko spadek formy emocjonalnej. Zalicza się do nich również bezsenność lub – wręcz przeciwnie – nadmierną potrzebę snu, ciągłe zmęczenie, spadek libido czy też zaburzenia miesiączkowania u kobiet. O depresji mogą świadczyć również zaburzenia jedzenia – nie tylko brak apetytu, ale również nadmierna chęć na przekąski. W związku z tym niepokojącym sygnałem powinny okazać się zaburzenia jedzenia, takie jak brak apetytu lub też nadmierna chęć na przekąski i spożywanie posiłków większych niż zazwyczaj. O zaburzeniach nastroju może świadczyć również ciągły brak humoru, niska samoocena, myśli i czyny samobójcze, a także utrata zainteresowań i problemy z czerpaniem przyjemności z czynności, które kiedyś przynosiły satysfakcję.

Warto podkreślić, że aby stwierdzić depresję u pacjenta, wcale nie trzeba zdiagnozować wszystkich objawów. Dlatego też jeśli niepokoi Cię Twój stan lub zachowanie Twoich bliskich, niezwłocznie powinieneś skontaktować się ze specjalistą, którzy pokierują Cię dalej. Pomocy możesz szukać między innymi w Pracowni Psychologicznej Test z Płocka. To pracownia, w której każdy pacjent może liczyć na wsparcie w różnych problemach, w tym również z depresją. Jak może pomóc psychoterapeuta i dlaczego nie wystarczy wypisanie recepty na farmaceutyki?

Dlaczego psychoterapia w depresji jest ważna?

Skutecznym lekiem na depresję z pewnością nie będą wyłącznie stosowanie przepisanych środków farmakologicznych. Tak zwana terapia dwutorowa, a więc opierająca się na medykamentach oraz na stałym kontakcie z psychoterapeutą nie tylko pozwala na kontrolowanie stanu pacjenta, ale przede wszystkim zapobiega nawrotom choroby. Psychoterapia może przybierać różne formy, a jej wybór będzie zależeć zarówno od specjalisty, jak i od indywidualnych preferencji pacjenta. Podczas spotkań można skupić się na zmianie dysfunkcjonalnego myślenia podczas terapii poznawczej, na nauce monitorowania swojego stanu oraz poprawiania swojego samopoczucia podczas psychoterapii behawioralnej, a także na trudnościach z komunikacją i przepracowaniu traumatycznych przeżyć w czasie terapii interpersonalnej.

Na depresję cierpi ponad półtora miliona Polaków, dlatego też nie można bagatelizować jej objawów. Chwilowy spadek formy szybko może przerodzić się w poważny problem, który wymaga pomocy psychoterapeuty.

Opracowanie:
Puck, Wojska Polskiego 2A, (rondo M. Płażyńskiego - I piętro)
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz