Artykuł sponsorowany

Podwieszany sufit - kiedy warto się na niego zdecydować?

Podwieszany sufit - kiedy warto się na niego zdecydować?

Podwieszane sufity znane są głównie z jednej funkcji. Jest nią zmniejszenie kubatury dużych pomieszczeń. Wykorzystywać je można zarówno w salonie, sypialni, jak i łazience. Świetne łączą w sobie wysoką funkcjonalność z estetycznym efektem wizualnym. Jakie jest inne ich zastosowanie? Jakie są typy sufitów podwieszanych? Zapraszamy do lektury artykułu.

Czym jest sufit podwieszany?

Znany jest jako alternatywa dla klasycznego sufitu stropowego, który wykończony jest tynkiem i farbą i posiada wiele wad. Na skutek zjawiska zwanego klawiszowaniem, pojawiają się na nim nieestetyczne rysy i pęknięcia. Wiąże się to z odpadaniem tynku i farby. Alternatywa jest sufit podwieszany, którego montaż oferuje firma Amelbud. Najczęściej wykonuje się go z płyt G-K i gipsowo-włóknowych, a także tworzyw PCV. Sufity podwieszane różnią się między sobą stelażem, czyli rodzajem konstrukcji, na której są montowane. Dostępne są: jednopoziomowe pojedyncze, jednopoziomowe krzyżowe i dwupoziomowe krzyżowe. To ostatnie rozwiązaniem jest najczęściej wybieranym. Najnowocześniejszym rodzajem jest sufit podwieszany napinany.

Jakie są zalety podwieszanego sufitu?

Ten sposób wykończenia sufity posiada wiele pozytywnych aspektów funkcjonalnych. Po pierwsze, umożliwiają ukrycie instalacji elektrycznej, kanalizacyjnej, a także wodnej. Po drugie, w szybki i efektowny sposób pozwalają ukryć sufit właściwy, który uległ już popękaniu. Jest to rozwiązanie mniej kosztowne niż remont. Montaż sufitu podwieszanego jest także szybszy. W ten sposób można także obniżyć pomieszczenie. Przełoży się to na niższe koszty ogrzania oraz uzyskanie we wnętrzu odpowiednich proporcji. Z kolei wyłożony wełną mineralną, wpłynie na wygłuszenie pokoju bądź sypialni. Wyeliminuje także zjawisko pogłosu. Warto jednak pamiętać, aby decydując się na podwieszany sufit w łazience, zadbać o odpowiednią izolację. Tym samym minimalizuje się ryzyko wystąpienia na nim skutków zawilgocenia pod postacią grzyba lub pleśni.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz