Artykuł sponsorowany

Podłoga techniczna w serwerowni – dlaczego jej wybór jest tak ważny?

Podłoga techniczna w serwerowni – dlaczego jej wybór jest tak ważny?

Wybór podłogi technicznej w serwerowni to aspekt, który niejednokrotnie jest lekceważony podczas aranżacji tego pomieszczenia. Przeciętny informatyk uważa, iż jest ona jedynie jedną z prostszych składowych tego wnętrza. Jednak wątek podłogi podniesionej to dość skomplikowany i zawiły temat. Tak więc, decydując się na zakup tego typu wyposażenia, warto skonsultować wybór ze specjalistą.

Podłoga techniczna w serwerowni – metody organizacji dróg kablowych

Podłoga techniczna w serwerowni to nie jedynie parametr związany z nośnością. O ile ma on istotne znaczenie na początku, tak w momencie eksploatacji takiego pomieszczenia, najważniejszą kwestią staje się okablowanie oraz właściwy do niego dostęp.

Głównie chodzi o sposób prowadzenia przewodów sieci komputerowej i kabli elektrycznych pomiędzy szafami rack, jak również wszystkich innych instalacji, jakie wykorzystywane są w serwerowniach. Wyróżnia się dwie metody organizacji dróg kablowych: „od dołu” oraz „od góry” szaf teleinformatycznych. Z racji tego, iż okablowanie jest dość ciężkie, zdecydowanie praktyczniejsze jest prowadzenie według pierwszej wspomnianej wyżej metody. A w takim przypadku niezbędny staje się montaż podłogi technicznej w serwerowni.

Bezpieczeństwo okablowania i użytkowników serwerowni dzięki zastosowaniu podłóg technicznych

Podłoga podniesiona to specjalna, sztucznie barwiona konstrukcja, która umożliwia umieszczenie sprzętu ponad poziom pomieszczenia. Aby mieć pewność, iż serwerownia będzie bezpiecznym miejscem z takim wyposażeniem, należy skorzystać z usług profesjonalistów jak Tim-Ex Północ. W tak wytworzonej przestrzeni układa się całe okablowanie. Ten sposób prowadzenia kabli jest bardzo wygodny zarówno na etapie instalacji, jak i również naprawy, eksploatacji i rozbudowy. W dodatku sieć teleinformacyjna ułożona na podłodze znacznie mniej pracuje mechanicznie – co przeciwdziała pojawieniu się mikrouszkodzeń oraz spowalnia proces starzenia się okablowania. Ma to istotne znaczenie dla światłowodów oraz kabli energetycznych.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz