Artykuł sponsorowany

Podejrzewasz u siebie astmę oskrzelową? Zgłoś się do Prywatnego Gabinetu Internistyczno-Alergologicznego Zenona Siergiejko!

Podejrzewasz u siebie astmę oskrzelową? Zgłoś się do Prywatnego Gabinetu Internistyczno-Alergologicznego Zenona Siergiejko!

Nawet 1,5% populacji zmaga się z astmą oskrzelową, natomiast najczęściej chorują na nią najmłodsi. Jest to choroba, której głównym objawami są duszności typu wydechowego. Występuje ono stosunkowo często, natomiast nieleczona może być zagrożeniem dla życia. Dlatego tak ważne jest, aby udać się do specjalisty np. Prywatnego Gabinetu Internistyczno-Alergologicznego Zenona Siergiejko, gdy mamy objawy dychawicy. Dowiedz się więcej!

W jaki sposób objawia się astma oskrzelowa?

Bardzo często pierwszym objawem astmy oskrzelowej jest nietolerowanie wysiłku. Chorzy nawet po krótkiej aktywności dostrzegają u siebie zadyszkę. Osoby cierpiące na tę chorobę nierzadko mają problem, aby wejść na wyższe piętro, czy podbiec do autobusu. Występują u nich także świsty, które można usłyszeć podczas oddychania. Innymi objawami są: kaszel, duszności, rozdrażnienie oraz uciążliwa senność. Właściwie postawienie diagnozy astmy nie jest skomplikowane, a może znacząco poprawić komfort codziennego życia.

Sprawdź, co może powodować astmę oskrzelową!

Gdy tylko zauważymy, że któreś z objawów występują u nas, to powinniśmy udać się do alergologa, którego znajdziemy np. w Prywatnym Gabinecie Internistyczno-Alergologicznym Zenona Siergiejko – przeprowadzi on dokładny wywiad oraz wdroży terapię. Trudno jednak jednoznacznie stwierdzić, co odpowiada za rozwój astmy oskrzelowej. Zdaniem specjalistów jest ona spowodowana zespołem czynników.

Mówi się o wpływie środowiska – w końcu powietrze w naszym kraju jest zanieczyszczone oraz kiepskiej jakości, a poza tym na co dzień mamy kontakt z wieloma alergenami. Na jej rozwój wpływać może również dym papierosowy, czy lotne związki organiczne. Istotna jest też genetyka – jeśli rodzice zmagają się z tą chorobą, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że dzieci również na nią zachorują. Leczenie astmy oskrzelowej najczęściej polega na eliminacji objawów – należy znaleźć czynnik alergizujący i zwyczajne go unikać.
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz