Artykuł sponsorowany

Pod czym spać, czyli jaką kołdrę oraz pościel wybrać?

Pod czym spać, czyli jaką kołdrę oraz pościel wybrać?

Sen, każda żyjąca istota musi podporządkować się cyklowi aktywności oraz spoczynku nocnego. Zachwianie delikatnej równowagi może mieć poważne następstwa zdrowotne i właśnie dlatego dbanie o komfort podczas snu jest tak ważne. Wpływ na to jak śpimy ma wiele czynników – na szczęście wybór odpowiedniej kołdry i pościeli należy do nas i właśnie tym się dziś zajmiemy.

Czy idealna kołdra do spania w ogóle istnieje?

Sypialnia to miejsce relaksu i odpoczynku, w którym można skryć się przed światem i pogrążyć w lekturze ulubionej książki, wieczornej sesji medytacji czy zwykłego nicnierobienia. Wielu z nas już w chwili opuszczenia ciepłego łóżka rano, żegna je z ciężkim sercem i marzy o ponownym wślizgnięciu się w miękką pościel. Obecnie rynek tekstylny obfituje w przeróżne akcesoria do sypialni mające na celu umilić nam nocny odpoczynek, a producenci prześcigają się w tworzeniu coraz to atrakcyjniejszych wizualnie kompletów pościeli. Na pierwszy ogień idą kołdry, które w głównej mierze determinują jak nam się będzie spało. Do wyboru mamy modele syntetyczne, wełniane czy puchowe, a także coraz popularniejsze obciążeniowe. Kołdry z naturalnych włókien oferuje polski producent tekstyliów do sypialni Koppol.

Niesłabnącą popularnością cieszą się kołdry wykonane z wełny owczej, która gwarantuje zdrowy i przyjemny wypoczynek nocny. Wynika to z naturalnych właściwości włókien wełnianych – ma zdolności termoregulacyjne, jest higroskopijna oraz antyalergiczna. Wszystko to sprawia, że stanowi dobry wybór na zimę, ale i na lato. Spiąć pod wełnianą kołdrą jest znacznie niższe prawdopodobieństwo spocenia się, gdyż włókna wełny chłoną wilgoć nawet do 1/3 swojej objętości. Kołdry z wełny polecane są dla alergików oraz osób wrażliwych ze względu na obecność naturalnej lanoliny pokrywającej każdy włos, co zapobiega namnażaniu się bakterii  oraz osadzaniu roztoczy.

Kołdra z puchu to również dobry wybór, jeżeli poszukujemy całorocznego okrycia nocnego z naturalnym  wypełnieniem. Zapewnia ona ciepło, a przy okazji dobrą cyrkulację powietrza, dzięki czemu ryzyko zapocenia się podczas snu jest minimalne. Kołdry puchowe można prać w pralce, więc to dobre rozwiązanie dla alergików – oczywiście, tych uczulonych na roztocza i kurz, a nie na pierze – bo wysokie temperatury nawet w domowej pralce pozbędą się niechcianych dodatków. Jedynym minusem kołdry wypełnionej piórami i puchem to dość wysoka cena, jednak biorąc pod uwagę wytrzymałość oraz właściwości zastosowanego surowca wydatek jest uzasadniony.

Pościel – nie tylko kołdra ma znaczenie

Wijąc sobie nocne gniazdko nie można zapomnieć o pościeli, w którą naszą kołdra zostanie obleczona. Dzięki temu łóżko stanie się prawdziwą ostoją dla odpoczynku. Kompletów pościeli jest bez liku – można w nieskończoność przebierać w deseniach, fakturach i materiałach, z których zostały uszyte. Choć wielu z nas wybiera tekstylia do sypialni „na oko”, to właśnie materiał ma niebagatelny wpływ na komfort użytkowania

Warto wybierać tkaniny i dzianiny z naturalnych surowców, jak bawełna, wiskoza czy len, gdyż są przyjazne dla skóry oraz zdrowe. Warto więc wyposażyć się w komplet pościeli flanelowej na zimę, a na lato pościel z satyny bawełnianej. Osoby nieprzepadające za prasowaniem powinny zwrócić uwagę na pościel z kory, która jest mało wymagająca w obsłudze, a zawsze wygląda dobrze. 

Opracowanie:
Sułkowice, Racławicka 18
tel. 33 875 18 99
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz