Artykuł sponsorowany

Parafia św. Faustyny Kowalskiej: Na czym polega moc wspólnej modlitwy?

Parafia św. Faustyny Kowalskiej: Na czym polega moc wspólnej modlitwy?

Współcześnie Kościół to nie tylko wspólny czas na modlitwie w świątyni. Duża część kościołów idzie z duchem czasu i tak jak Parafia rzymskokatolicka św. Faustyny Kowalskiej oferuje usługi zdalne, dostępne dla osób korzystających z internetu. Jedną z takich możliwości dzielenia się potrzebami i modlitwą jest pogotowie modlitewne. W jaki sposób korzystać z niego?

Czym jest wspólna modlitwa?

Wielu katolików i osób wierzących uważa codzienną modlitwę nie jako wyuczony rytuał. Jak tłumaczy nam osoba z obsługi kontaktów ze strony Parafii rzymskokatolickiej św. Faustyny Kowalskiej w Pucku:

Pacierz, to nic innego jak rozmowa z Bogiem osobowym. Może ona przyjmować różną formę. Może przybrać on formę np. dziękczynną czy też błagalną, uwielbienia lub prośby. Modlić można się indywidualnie i grupowo. Jak mówi Pismo Święte, Bóg jest pośród tych, którzy modlą się wspólnie w jednej sprawie.

Jak tłumaczy nam nasz rozmówca kierowanie myśli do Boga może mieć wpływ na zachowanie człowieka, jego psychikę, czyniąc go bardziej otwartym, wrażliwym na potrzeby drugiej osoby. Otwierając się na Stwórcę, można wzmocnić swoją wiarę, a to prowadzi do zwiększenia skuteczności modlitwy. W parafii rzymskokatolickiej św. Faustyny Kowalskiej w Pucku, która istnieje od 2000 roku, wspólne rozmowy z Bogiem mogą przyjąć formę pogotowia modlitewnego.

Pogotowie modlitewne — dla kogo to rozwiązanie?

Pogotowie modlitewne polega na modleniu się szerszego grona wierzących osób za intencje, przesłane w ramach zapytania na stronie. Członkowie Żywego Różańca podejmują się zadania wspólnego powierzania Bogu przesłanych przy pomocy formularza błagań i dziękczynień przez okres dwóch tygodni. Społeczność ta często liczy około 20-40 osób. Intencją, którą powierzyć można modlitwom we wspomnianej parafii może być każda potrzeba serca, jaką wierzący ma potrzebę powierzyć Bogu. Wołanie wielu osób w tej samej intencji zwiększa jej moc. Ważne jest pamiętać, że prosząc o modlitwę we własnej intencji, niejako zobowiązuje się do wsparcia modlitwą zamysłów innych wiernych.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz