Artykuł sponsorowany

Paradontoza - leczenie przyzębia w gabinecie stomatologicznym Moniki Czubak

Paradontoza - leczenie przyzębia w gabinecie stomatologicznym Moniki Czubak

Infekcja dotykająca tkanek przyzębia i wywołująca stan zapalny to właśnie paradontoza. Choroba ta wywoływana jest przez namnażające się w jamie ustnej bakterie. Ich rozwój wynika z nieprawidłowej higieny jamy ustnej lub z niewłaściwego sposobu szczotkowania zębów. Paradontoza najczęściej atakuje osoby po czterdziestym roku życia, szczególnie zaś mężczyzn. Jak objawia się ta nieprzyjemna choroba zębów i jak wygląda jej leczenie w gabinecie stomatologicznym w Przysuchej?

Co wywołuje paradontozę i jakie są jej objawy?

Paradontoza należy do dosyć częstych problemów z uzębieniem. Cechuje się przewlekłym zapaleniem dziąseł oraz głębszych struktur, takich jak kości szczęki i żuchwy. Choroba może doprowadzić do zniszczenia tkanek utrzymujących ząb na swoim miejscu. Skutkiem paradontozy może być nawet utrata wszystkich zębów. Do rozwoju choroby przyczynia się nie tylko niewłaściwa higiena jamy ustnej, ale też nieprawidłowy skład śliny czy osłabienie układu odpornościowego. Niekiedy paradontoza powstaje na skutek działania czynników genetycznych.

Pierwsze objawy choroby, na podstawie których lekarz stomatolog Monika Czubak-Piekarek może ją zdiagnozować, to niewielka bolesność dziąseł, ich nabrzmienie oraz krwawienie. Dodatkowo wskutek przemieszczania się bakterii do przestrzeni między zębami i do kieszonek dziąsłowych rozpoczynają się procesy gnilne. Ich sygnałem jest przykry zapach z ust. Wraz z rozwojem choroby zęby zaczynają się ruszać i stają się nadwrażliwe na temperatury, a ich szyjki zostają obnażone. Dziąsła są zaczerwienione i mogą krwawić. W skrajnych przypadkach pojawia się również wydzielina ropna. W przypadku wystąpienia któregokolwiek z objawów należy jak najszybciej umówić się na wizytę w gabinecie stomatologicznym Moniki Czubak-Piekarek w Przysuchej.

Jak przebiega leczenie paradontozy?

W zależności od stadium rozwoju choroby, dentysta Monika Czubak-Piekarek stosuje różne metody leczenia paradontozy. Na początku, przy delikatnych objawach, lekarz doradza pacjentowi w kwestii prawidłowego szczotkowania zębów, doboru odpowiedniej szczoteczki oraz ogólnych zasad higieny jamy ustnej. Jeśli płytka nazębna jest dobrze widoczna, stomatolog podejmuje się usunięcia osadu i wypolerowania powierzchni zębów. Zabezpiecza je przed ponownym tworzeniem się kamienia. W późniejszym stadium paradontozy lekarz czyści kieszonki przyzębowe, a następnie przepisuje pacjentowi antybiotyki w postaci specjalnej maści lub tabletek. Leki eliminują osiadłe w jamie ustnej bakterie. Gdy paradontoza jest mocno zaawansowana, konieczne mogą okazać się zabiegi chirurgiczne i stabilizacja zębów za pomocą szyn. 

Opracowanie:
Przysucha, Czermińskiego 22
tel. 607 930 436
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz