Artykuł sponsorowany

P.H.U. Iwo: Obuwie robocze - jak wybrać odpowiednie?

P.H.U. Iwo: Obuwie robocze - jak wybrać odpowiednie?

Wykonując pracę fizyczną na budowie, czy też inny zawód wymagający od Ciebie aktywności, na pewno zdajesz sobie sprawę, jak ważną rolę odgrywa odpowiednio dobrane obuwie robocze. Wbrew pozorom nie powinieneś decydować się na najtańszą opcję. Warto dokładne przemyśleć zakup butów roboczych od firm takich jak Iwo, zwrócić uwagę na jego cechy, w tym wytrzymałość, stabilność i to, czy obuwie zapewnia cyrkulację powietrza. Dowiedz się, jak wybrać najlepsze buty robocze!

Obuwie robocze - dlaczego jego właściwy wybór jest tak ważny?

Jeżeli kiedykolwiek wykonywałeś pracę fizyczną na budowie, byłeś operatorem koparki, czy też pracowałeś na magazynie, gdzie jesteś większość czasu w ruchu, na pewno wiesz, że odpowiednio dobrane buty robocze są bardzo ważne. Tak naprawdę jest to jeden z elementów wyposażenia pracownika, który musi spełniać kilka ważnych kryteriów. Planując zakupić nową parę obuwia roboczego warto zwrócić uwagę na wymienione w dalszej części artykułu cechy, które pomogą Ci wybrać bezpieczne i solidne buty.

Po pierwsze rodzaj wykonywanego zawodu. Jeżeli jesteś murarzem, elektrykiem, czy też pomocnikiem na budowie warto zdecydować się na trzewiki. To one zapewnią stabilność kostki, będą wytrzymałe oraz co najważniejsze, ciepłe. Ponadto podeszwa w trzewikach jest gruba, odporna i antypoślizgowa, co odgrywa szczególne znacznie na placu budowy. Wykonując zawód w magazynie lub też jakąkolwiek inną pracę wewnątrz, postaw na półbuty lub sandały. To one zapewnią odpowiedni poziom cyrkulacji i umożliwią Twoim stopom oddychanie!

Obecność podnoska to kolejna ważna kwestia, która nie powinna umknąć Twojej uwadze. Podnosek jest podstawowym elementem obuwia spełniającego wymagania BHP i to on zabezpiecza palce u stopy przed urazami. Na budowie, czy też w innych miejscach stopy narażone są na różnego rodzaju urazy. Obecność podnoska w obuwiu skutecznie zapobiegnie uszkodzeniu palców, które mogłoby mieć przykre konsekwencje.

Warunki, w jakich pracujesz również będą wpływać na wybór obuwia. Jeżeli praca wykonywana jest na zewnątrz, gdzie narażony jesteś na deszcz, śnieg, czy też stąpanie po kałużach, wybierz obuwie wodoodporne. Doskonale zabezpieczy stopy przez przemoczeniem, co nie tylko jest niekomfortowe, ale również  ma zły wpływ na stan skóry na stopach, nie wspominając już o powstawaniu pęcherzy, zmian chorobotwórczych oraz infekcji.

Podeszwa w obuwiu roboczym musi być odpowiednio gruba i zabezpieczać stopę w momencie nadepnięcia na ostry przedmiot (może to być kawałek drutu, gwóźdź). Gruba, najlepiej dwuwarstwowa podeszwa nie tylko będzie bardziej komfortowa, ale tak jak wspomnieliśmy, nie spowoduje przebicia stopy, kiedy napotkasz na swojej drodze ostry przedmiot.

Gdzie kupić wysokiej jakości obuwie robocze?

Jak już mogłeś dowiedzieć się w powyższych akapitów, wybór obuwia roboczego wcale nie jest taki prosty. Jeśli nie jesteś pewny, na jaki rodzaj butów do pracy powinieneś postawić, warto skorzystać z usług firmy, która rozwieje Twoje wątpliwości. Taką firmą jest właśnie Iwo. Pracują tam doświadczeni i wykwalifikowani pracownicy, którzy pomogą swoim klientom w doborze idealnego i bezpiecznego obuwia roboczego. Co więcej, w ofercie tej firmy znajdziesz mnóstwo różnego rodzaju butów roboczych, w tym obuwie przystosowane do wykonywania konkretnych zawodów (np. obuwie dla spawaczy). Chcą poznać szczegółową ofertę, odwiedź stronę internetową sklepu Iwo.

Bezpieczeństwo pracownika

Firma Iwo specjalizuje się w sprzedaży różnorodnych artykułów BHP. Jej oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw. Firma traktuje każdego klienta indywidualnie, dbając o jego zadowolenie. W ofercie znajdują się między innymi znaki ADRPCV, oznakowanie ewakuacyjne oraz znaki przeciwpożarowe. Dodatkowo firma oferuje takie produkty jak: półmaski, odzież robocza, środki czystości, okulary ochronne, artykuły chemiczne, tablice informacyjne, obuwie robocze oraz ochronne.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz