Artykuł sponsorowany

Optymalizacje finansowe dzięki pracy osób niepełnosprawnych – zakłady pracy chronionej

Optymalizacje finansowe dzięki pracy osób niepełnosprawnych – zakłady pracy chronionej

Nie każdy wie, że zatrudnianie w przedsiębiorstwie osób niepełnosprawnych, przekraczającej 25 pracowników, pozwala uznać daną organizację, za tak zwany zakład pracy chronionej. Warto wiedzieć, że nie tylko zapewnia on pracę i swego rodzaju rehabilitację np. niewidomym oraz słabowidzącym, ale również gwarantuje zoptymalizowane finansowo koszty produkcyjne. Klienci takich firm, korzystający z ich usług oraz wytworzonych dóbr, dzięki wpłatom na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, mogą zaś uzyskać nawet przeszło 50% niższe ceny przy dokonywanych zakupach!

Opłacalność dla przedsiębiorców

Zatrudnianie osób niepełnosprawnych jest bardzo opłacalne dla przedsiębiorców. Pod względem ekonomicznym, który jest omawiany, w tym artykule, należy zwrócić uwagę na dwie grupy optymalizacji finansowych. Pierwsza z nich związana jest z kompetencjami osób niepełnosprawnych,  w tym niewidomych, a druga dotyczy udogodnień zagwarantowanych prawnie.

Warto wiedzieć, że praca osób niepełnosprawnych, może być tak samo efektywna, jak w przypadku działań osób w 100% sprawnych. Wielokrotnie np. niewidomi, gwarantują danej firmie nie tylko szybkość wykonywania działań, ale także dokładność i wysoką jakość. Potwierdzają to między innymi zakłady pracy chronionej, które zatrudniają pracowników niepełnosprawnych, np. do produkcji szczotek i innych artykułów przemysłu sanitarnego.

Optymalizacja finansowa, związana z udogodnieniami prawnymi to zaś: zwolnienia z podatku od nieruchomości, od czynności cywilnoprawnych, zwrot kosztów budowy i rozbudowy obiektów, wyposażenia, dofinansowanie do wynagrodzeń zatrudnionych osób niepełnosprawnych, a także dofinansowanie w wysokości do 50% oprocentowania zaciągniętych kredytów bankowych pod warunkiem wykorzystania tych kredytów na cele związane z rehabilitacją zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych.

Opłacalność dla klientów

Konsumenci usług i produktów zakładów pracy chronionej, również zyskują na współpracy z nimi. Po pierwsze zawsze mogą liczyć na bardzo wysoki poziom świadczonej obsługi, co potwierdzone jest licznymi kontrolami administracyjnymi, a po drugie mogą liczyć na niższe koszty współpracy. Jeśli bowiem wpłacają składki na PFRON, mogą oni skorzystać z nawet 50% ulg. Jest to bardzo korzystne np. dla dystrybutorów różnych produktów wytwarzanych przez zakłady pracy chronionej. Przykładem może być branża sanitarna i wspomniana już produkcja szczotek, szroberów, zmiotek, zamiataczy, wannówek, połyskówek, samochodówek itd., które tworzą pracownicy Elbląskiej Spółdzielni Niewidomych ELSIN. To właśnie ten podmiot, gwarantuje wysokiej jakości wyroby w preferencyjnych cenach, a także specjalistyczne usługi. Mowa o profesjonalnej regeneracji szczotek przemysłowych do maszyn czyszczących! Spółdzielnia oferuje również wolne przestrzenie biurowe, gospodarcze oraz magazynowe, pod dzierżawę. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz